Nokia nie potrafi zapomnieć o smartfonach i tabletach

Nokia nie potrafi zapomnieć o smartfonach i tabletach

Nokia nie potrafi zapomnieć o smartfonach i tabletach
14.07.2015 11:16, aktualizacja: 14.07.2015 13:21

Mimo iż Nokia nie produkuje już smartfonów i zajmuje się rozwijaniem swoich innych usług i produktów, to nie zamierza całkowicie odpuszczać rynku urządzeń mobilnych. Firma szuka właśnie światowej klasy partnera, który zająłby się produkcją smartfonów i tabletów opatrzonych logo Nokii.

Obecnie dział Nokii zajmujący się produkcją smartfonów należy do Microsoftu. To wyłącznie firma z Redmond odpowiada za tworzenie urządzeń z serii Lumia. Zgodnie z zawartą umową z Microsoftem, fińska firma nie może wypuścić żadnego smartfonu do czwartego kwartału 2016 roku. Nie oznacza jednak to, że na rynku nie pojawi się żadne nowe urządzenie z logo Nokii. Przypominamy, że do sprzedaży trafił już tablet Nokia N1 wyprodukowany przez firmę Foxconn.

Obraz

Finowie nie chcą poprzestać na tym jednym urządzeniu. Zgodnie z informacji zawartymi w najnowszym oświadczeniu, Nokia szuka światowej klasy partnera, który zająłby się produkcją sprzętu. Partner miałby dodatkowo odpowiadać za sprzedaż, reklamę, a także obsługę klienta. Rola Nokii byłaby mocno ograniczona, firma miałaby odpowiadać tyko za prowadzenie projektu i zapewnieniem odpowiedniej technologii.

Bardzo możliwe, że Nokia znajdzie partnera wśród chińskich producentów. Dla wielu tamtejszych firm możliwość bliskiej współpracy z fińską firmą byłaby świetną okazją do wybicia się. W końcu logo Nokii, zwłaszcza na zachodzie dla wielu klientów nadal oznacza wysoką jakość. Oczywiście chęć współpracy mogą wyrazić większe firmy, takie jak chociażby Lenovo lub firmy z innych krajów.

Nokia N1
Nokia N1

W Internecie możemy spotkać się z głosami, że nowe smartfony Nokii nie będą miały wiele wspólnego z wcześniejszą wysoką jakością. Niewiele jednak może być prawdy w tych opiniach. W końcu Finowie już od dłuższego czasu produkowali smartfony w chińskich fabrykach. Dodatkowo chińscy producenci produkują już smartfony, które w ogóle nie odstają od konkurencji, zarówno pod względem jakości użytych materiałów, jak i zastosowanych podzespołów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)