Nokia oficjalnie potwierdza - pracujemy nad własnym tabletem

Strona głównaNokia oficjalnie potwierdza - pracujemy nad własnym tabletem
16.03.2012 01:34
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski

Marko Ahtisaari, szef pionu odpowiedzialnego w Nokii za wizualny aspekt produktów potwierdził, że jego firma pracuje nad własnym tabletem.

Nokia chce, by jej tablet nie był jednym z setek urządzeń powielających wygląd iPada. Dlatego Marko Ahtisaari poświęca aż jedną trzecią swojego czasu wyłącznie kwestiom związanym z tabletem. Co więcej, Prezes Stephen Elop przyznał, że Nokia widzi potrzebę odejścia od strategii realizowanej przez pozostałych graczy, którzy skupiają się na walce z dominującym na rynku iPadem. Nokia chce realizować koncepcję zapoczątkowaną przez topowe modele telefonów Lumia, których wzornictwo nie ogranicza się do powielania wyglądu smartfonów Apple. Należy więc oczekiwać, że mający zadebiutować jeszcze w tym roku tablet z systemem Windows 8 będzie designerskim majstersztykiem. Warto zauważyć, że na podobny krok zdecydowała się firma Sony, czego efektem były dwa oryginalne tablety z systemem Android - wyposażony w dwa ekrany Sony Tablet P i testowany przez nas Sony Tablet S.

Tymczasem prawdopodobnie już w czerwcu do europejskich sklepów trafi największy przedstawiciel rodziny Lumia - smartfon Nokia Lumia 910. Telefon zostanie wyposażony między innymi w ekran ClearBlack AMOLED 4,3 cala, procesor 1,4 GHz oraz bardzo dobry aparat z matrycą 12 Mpix i optyką Carl Zeiss.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)