Nokia oficjalnie wróciła! Ale chyba sama nie wierzy, że to się może udać

Nokia oficjalnie wróciła! Ale chyba sama nie wierzy, że to się może udać
01.12.2016 16:05
Nokia oficjalnie wróciła! Ale chyba sama nie wierzy, że to się może udać

Rok 2016 zmierza ku końcowi, a zapewne jednym z najważniejszych jego wydarzeń była decyzja Microsoftu o całkowitym porzuceniu dotychczasowego podejścia do rynku mobilnego. Oznacza to także, że wielkimi krokami nadchodzi powrót na rynek smartfonów marki Nokia, na których zostanie preinstalowany Android.

Elegancka prostota, pewność i zaufanie, wytrzymałość i jakość. Dajemy nowe i niesamowite możliwości milionom ludzi. A to dla nas dopiero początek, wraz z nowymi smartfonami, które pojawią się w 2017 A konkretniej w jego pierwszej połowie. Powyższe deklaracje znajdziemy na uruchomionej właśnie podstronie oficjalnej witryny Nokii, gdzie już niedługo pojawią się informacje o pierwszych smartfonach. Na razie znajduje się tam, oprócz przytoczonych zapewnień, formularz pozwalający dopisać się do newslettera, a także ważne przypomnienie: operatorem nokia.com/phones jest HMD Global Oy, wyłączny posiadacz licencji na markę Nokia dla telefonów i tabletów. Uruchomiona została także strona Nokia Mobile na Facebooku.

Szczegółów nie ma zatem zbyt wiele, a z pewnością nie dowiedzieliśmy się na podstawie nowej podstrony niczego nowego. Symptomatyczne może być jedynie wyraźnie oznaczanie swojej marki przez HMD Global Oy. Firma nie zdecydowała się budować złudzenia ciągłości w historii Nokii poprzez maskowanie swojej nazwy. To jednak nie jedyne informacje na temat rychłego powrotu Nokii, jakie zostały dziś opublikowane. Stosowny komunikat wydało także biuro prasowe.

HMD Global Oy is now our exclusive brand licensee for mobile phones and tablets. Follow https://t.co/xLecgiu8hf for news & more. pic.twitter.com/G2NiZsNQys

— Nokia (@nokia) 1 grudnia 2016Właśnie od dziś HMD Global Oy już oficjalnie zyskało prawa do produkcji i sprzedaży smartfonów i tabletów pod marką Nokia. Będą one obowiązywać przez kolejne 10 lat. Nokia będzie z tego tytułu otrzymywać od HMD Global Oy tantiemy. Nie jest jednak inwestorem czy udziałowcem HMD.

Po dzisiejszych komunikatach Nokii nie sposób nie mieć mieszanych odczuć. Można się było spodziewać, że Finowie chcą wrócić z przytupem, od początku eksploatować sentyment i zapewnić sobie tym samym powrót w chwale. Na razie jednak komunikaty są bardzo zachowawcze, jakby HMD – które w dodatku na każdym kroku zaznacza, że Nokią nie jest – samo nie było przekonane czy przywracanie do żywych Nokii z Androidem ma jakąkolwiek szansę powodzenia.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)