Nokia otwiera się na świat — mapy HERE dla wszystkich użytkowników Windows Phone 8

Marcin Paterek

10.07.2013 15:33

Nokia HERE Maps, Drive+ i Transit, czyli kompleksowy zestaw aplikacji do nawigacji satelitarnej, nie są już zarezerwowane dla właścicieli Lumii — wraz z najnowszą aktualizacją programy zostały udostępnione wszystkim posiadaczom smartfonów z Windows Phone 8. Nie obyło się jednak bez falstartu, bo po wypuszczeniu nowych wersji okazało się, że... zawierają poważny błąd, który uniemożliwia ich uruchomienie. Wadliwe aplikacje zostały już wycofane ze sklepu, a Nokia ponoć w pocie czoła pracuje nad ich poprawkami.

Obraz

Aktualizacja HERE Drive (dla Lumii 520 i 720) lub Drive+ (dla pozostałych modeli) wzbogaciła aplikacje o możliwość wyświetlania informacji nt. natężenia ruchu na trasie. Nie jest to nic nowego w porównaniu do rozwiązań innych producentów, dlatego Nokia dodała do nich funkcję My Commute, która monitoruje regularnie uczęszczane przez nas trasy i zawiadamia korkach czy objazdach. Mechanizm bierze pod uwagę nie tylko aktualne warunki jazdy, ale także dane z poprzednich dni, by lepiej oszacować czas dotarcia do celu. Zebrane informacje mogą oczywiście być też wyświetlone na dynamicznym kafelku.

Zaproponowane przez Nokię ceny nie wyróżniają się na tle konkurencji. Na uprzywilejowanej pozycji znaleźli się wyłącznie obywatele ośmiu wytypowanych przez Microsoft krajów (Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Niemiec i Hiszpanii), którzy wszystkie aplikacje poza Drive+ mogą pobrać bezpłatnie. Natomiast dla pozostałych państw (w tym Polski) oferta wygląda następująco: podstawowa aplikacja Maps dostępna jest za darmo, Transit (planowanie podróży z wykorzystaniem komunikacji publicznej) kosztuje 1,99 euro, natomiast Drive+ (działająca na całym świecie nawigacja samochodowa) to wydatek rzędu 34,99 euro. Posiadacze Lumii 520 i 720, którzy chcieliby rozszerzyć licencję HERE Drive z jednego kraju na wszystkie, muszą znaleźć w portfelu 15,49 euro.

Zanim Finowie uporają się z naprawieniem błędów w HERE Drive i Transit, posiadacze Lumii mogą wypróbować Nokia Chat — aplikację służącą do darmowej komunikacji z innymi użytkownikami NC lub Yahoo! Messenger, której zasięg został rozszerzony na wszystkie państwa na świecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)