Nokia powraca: ficzerfony przejmują Chińczycy, Finowie wrócą ze smartfonami

Strona głównaNokia powraca: ficzerfony przejmują Chińczycy, Finowie wrócą ze smartfonami
18.05.2016 15:24
Nokia powraca: ficzerfony przejmują Chińczycy, Finowie wrócą ze smartfonami
bDXDqqJi

Potwierdziły się już przytaczane przez nas wcześniej plotki, według których Microsoft ma zamiar wprowadzić niemałą rewolucję w swoim dziale mobilnym. Jednocześnie oficjalny komunikat w tej sprawie opublikowano na stronach Nokii. Wygląda zatem na to, że w kwestii telefonów, smartfonów, a także tabletów, z logo uznanego fińskiego producenta, czekają nas spore przetasowania.

bDXDqqIB

Microsoft pozbywa się Nokii…

Microsoft ogłosił znacznie więcej, niż przytaczane przez nas informacje o sprzedaży praw do marki Nokia. Korporacja pozbyła się bowiem na rzecz FIH Mobile (część Foxconnu) całego działu swojej korporacji, pracującego nad ficzerfonami. Oznacza to nie tylko przekazania praw do marki Nokia, ale także zmianę pracodawcy dla 4,5 tys. osób zatrudnionych w oddziale Microsoftu w Wietnamie.

Co zatem zostawia dla siebie w kwestii urządzeń mobilnych Microsoft? Oczywiście wszystko, co związane z Lumiami oraz kontraktu z partnerami produkującymi smartfony z mobilnym Windowsem. Widać, że producent Windowsa stawia wszystko na Surface Phone'a. Reszta, a mowa tutaj nie tylko samej marce Nokia, ale także o prawach do oprogramowania czy między innymi usługach wsparcia, trafia w ręce Foxconnu.

350177284969555401

…a Nokia wraca na rynek smartfonów i tabletów

A konkretniej, na rynek smartfonów i tabletów z Androidem. Na stronie Nokii ukazał się komunikat zatytułowany Witamy ponownie, w którym przeczytać można, że Microsoft przekazał prawa do produkcji urządzeń mobilnych z rozpoznawalnym logo fińskiej firmie HMD Global, na czele którego stoi były szef mobilnego działu Nokii, potem Microsoftu.

bDXDqqID

Nokia nie omieszkała się przy tej okazji pochwalić wynikami badań, według których fińskie smartfony są wśród pięciu najbardziej pożądanych przez konsumentów, a w tej chwili w zasadzie nie istnieją na rynku. Jak widać sentyment do fińskiej marki nie osłabł przez lata, a pojawienie się na rynku (który w ostatnim czasie mocno zwolnił) urządzeń będących synonimem jakości i innowacyjności budzi sporo emocji.

Udostępnij:
bDXDqqJz