Nokia Sleep: urządzenie śledzące sen kompatybilne z dziesiątkami usług

Nokia Sleep: urządzenie śledzące sen kompatybilne z dziesiątkami usług

Nokia Sleep: urządzenie śledzące sen kompatybilne z dziesiątkami usług
Jan Mentel
09.01.2018 15:20, aktualizacja: 09.01.2018 16:43

Nokia Sleep, czyli urządzenie do śledzenia faz snu, właśnie zostało zaprezentowane na tegorocznym CES-ie. Dzięki kompatybilności z usługą IFTTT pozwala m.in. na wyłączanie świateł czy obniżenie temperatury w trakcie snu. W sklepach pojawi się pod koniec pierwszego kwartału tego roku i kosztować będzie 100 dolarów.

Nokia Sleep jest to urządzenie, które umieszcza się pod materacem. Czujnik na podstawie ruchu śledzi fazy snu, następnie dzięki wbudowanemu Wi-Fi przesyła informacje do aplikacji Health Mate. Program je przetwarza i na podstawie zebranych danych ocenia jakość snu.

Obraz

System można zintegrować z IFTTT, czyli multiplatformową usługą do automatyzacji zadań. Oznacza to, że wchodzenie w kolejne fazy snu może działać jako wyzwalacz akcji. Liczba konfiguracji jest praktycznie nieograniczona i zależy wyłącznie od urządzeń automatyki domowej, w które wyposażone jest gospodarstwo domowe. Przykładowo, jeżeli posiadany przez użytkownika termostat ma wbudowane Wi-Fi, Nokia Sleep pozwali na obniżenie temperatury. Aplikację Heath można obsługiwać z wykorzystaniem asystenta Alexa.

Obraz

Wkładkę należy umiesczać nieopodal klatki piersiowej, co ma wpływać na zwiększenie precyzji pomiarów częstotliwości oddychania oraz tętna, oraz zminimalizowanie ewentualnych zniekształceń powodowanych przez ruchy partnera. Co więcej, przedstawiciele firmy poinformowali, że algorytm uczony był danymi pochodzącymi z testów polisomnograficznych.

Nokia Sleep nie jest pierwszym przesięwzięciem firmy związanym ze śledzeniem snu. W 2016 roku kupiła przedsiębiorstwo Withings, które to z kolei jest odpowiedzialne za Aura, czyli wkładkę pod materac oraz lampę. Zestaw pozwala na synchronizację z termostatem Nest, jednak w stosunku do zaprezentowanego właśnie Sleep ma znacznie mniejsze możliwości – pozbawiony jest możliwości integracji z IFTTT.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)