Nokia X2 Dual SIM otrzymuje aktualizację z lepszym wsparciem dla usług Google

Nokia X2 Dual SIM otrzymuje aktualizację z lepszym wsparciem dla usług Google

Nokia X2 Dual SIM otrzymuje aktualizację z lepszym wsparciem dla usług Google
Redakcja
04.09.2014 20:13

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft wcale nie zapomina i nie rezygnuje z Nokii X, która jest swoistym eksperymentem: smartfon bardzo podobny do rodziny Lumia, a zarazem pracujący pod kontrolą systemu Android nie jest przecież codziennością. Właśnie wydano kolejną aktualizację dla tej platformy oznaczoną numerkiem 2.1.0.11. Lista zmian jest spora i wskazuje na to, że platforma wcale nie zostaje odrzucona na bok niczym niechciana spuścizna po dosyć odważnej Nokii. Przynajmniej w przypadku smartfonu wyposażonego w 1 GB pamięci RAM, bo jak pamiętamy, niektóre z modeli już wcześniej straciły wsparcie.

Obraz

Wydana przez Microsoft aktualizacja o oznaczeniu Nokia X Software Platform 2.1 jest dosyć nietypowa, bo wprowadza obsługę usług firmy… Google. Microsoft w przeciwieństwie do swojego konkurenta nie tylko wprowadza swoje aplikacji na inne platformy, ale na dodatek umożliwia działanie konkurencyjnym tworom. Dzięki tej aktualizacji na Nokii X2 Dual SIM możemy skorzystać z synchronizacji kontaktów z konta Google, a także uzyskać dostęp do skrzynki pocztowej Gmail. To jednak nie koniec zmian. Wprowadzone zostało wsparcie dla synchronizacji z dyskiem internetowym od Microsoftu, OneDrive, a także z notatnikiem OneNote.

Użytkownicy powinni być również zadowoleni z nowych funkcji aparatu. Został on wzbogacony o tryb Smart pozwalający uchwycić szybko poruszające się obiekty, a także wprowadzanie dodatkowych efektów przy pomocy funkcji Action shot, Best shot i Motion blur. Wszystko to pomimo dosyć kiepskiego aparatu 5 Mpix, w jakie zostało wyposażone to urządzenie. Zwiększone zostały także opcje związane z personalizacją, wszystko za sprawą dynamicznych tapet i wprowadzeniu widżetów na ekranie blokady ekranu, podobnie jak miało to miejsce w czasie debiutu jednej z wersji Androida. Nowe funkcje pojawiły się także w nawigacji HERE Maps. Od teraz obsługuje ona podpowiedzi głosowe.

Firma zdecydowała się ponadto na wprowadzenie nowego designu do aplikacji sklepu z aplikacjami, a także zintegrowanie z nim funkcji ochrony rodzicielskiej. Pomniejsze poprawki to obsługa lokalnego kalendarza, tryb horyzontalny w aplikacjach do obsługi wiadomości SMS i e-mail, automatyczne konfigurowanie tego typu kont, a także automatyczne wysyłanie wiadomości o określonej treści po odrzuceniu połączenia przychodzącego. Jak widać, Microsoft zupełnie nie porzucił Nokii z Androidem. Może to dziwić, bo przyjmowana do tej pory strategia zakładała całkowitą rezygnację z tego typu rozwiązań i skupienie się wyłącznie na platformie Windows Phone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)