Nokia z pięcioma aparatami na zdjęciu. Takiego smartfonu jeszcze nie widzieliśmy

Nokia z pięcioma aparatami na zdjęciu. Takiego smartfonu jeszcze nie widzieliśmy06.09.2018 23:03
Nokia z pięcioma aparatami na zdjęciu. Takiego smartfonu jeszcze nie widzieliśmy

Firma HMD Global, tworząca obecnie smartfony z logo Nokii, prawdopodobnie zapragnęła wprowadzić godnego następcę Lumii 1020. Model dawnej Nokii zasłynął z fenomenalnej jakości zdjęć, która została osiągnięta m.in. dzięki zastosowaniu 41-megapikselowej kamery. Natomiast spadkobierca tytułu najlepszego fotograficznego smartfonu może skorzystać z aż 5 aparatów.

Nieoficjalnie informacje o Nokii 9 pojawiają się od dłuższego czasu. Większość z nich ma wspólną cechę – na plecach ma znaleźć się 5 aparatów, które mają dostarczyć najlepszych zdjęć w świecie smartfonów. Jeśli więc trzy kamery w Huaweiu P20 Pro nie zrobiły na was wrażenia, to poczekajcie na nowy produkt HMD Global.

350251599664539585

W internecie pojawiło się zdjęcie, które ma przedstawiać Nokię 9. Jeśli nie mamy do czynienia z atrapą, to faktycznie opisywany smartfon będzie posiadał 5 aparatów. Zostaną one opatrzone logo ZEISS, informujący o współpracy z firmą Carl Zeiss przy tworzeniu obiektywów. Uwagę zwraca także nietypowy układ aparatów. Nie zabrakło lampy LED i zestawu czujników, w tym najpewniej laserowego autofocusa.

350251599664670657

Wciąż wiemy niewiele o Nokii 9, która według niektórych źródeł będzie jednak oznaczona liczbą 10. Z pewnością będzie to topowy smartfon w ofercie producenta. Spodziewać możemy się więc Snapdragona 845 lub następcy tego procesora. Użytkownik do dyspozycji może otrzymać 6-8 GB RAM i przynajmniej 64 GB na pliki.

Nowy smartfon HMD Global może zadebiutować jeszcze w tym roku. Huawei P20 Pro czy Samsung Galaxy S9+ mogą zyskać silnego przeciwnika lub nawet mogą zostać pokonani w pojedynku na jakość zdjęć. Co więcej, jeśli faktycznie 5-aparatowa Nokia dostarczy świetnych fotek, to możemy spodziewać się szybkiej odpowiedzi konkurencji, która również może sięgnąć po zestaw 4-5 kamer. No cóż, może nas czekać kolejny wyścig, tym razem na liczbę kamer. Jeśli przyniesie on jeszcze lepsze zdjęcia, to raczej nie będziemy mieli powodów do narzekania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)