Nokia z pięcioma aparatami na zdjęciu. Takiego smartfonu jeszcze nie widzieliśmy

Nokia z pięcioma aparatami na zdjęciu. Takiego smartfonu jeszcze nie widzieliśmy

Nokia z pięcioma aparatami na zdjęciu. Takiego smartfonu jeszcze nie widzieliśmy
06.09.2018 23:03, aktualizacja: 07.09.2018 15:35

Firma HMD Global, tworząca obecnie smartfony z logo Nokii, prawdopodobnie zapragnęła wprowadzić godnego następcę Lumii 1020. Model dawnej Nokii zasłynął z fenomenalnej jakości zdjęć, która została osiągnięta m.in. dzięki zastosowaniu 41-megapikselowej kamery. Natomiast spadkobierca tytułu najlepszego fotograficznego smartfonu może skorzystać z aż 5 aparatów.

Nieoficjalnie informacje o Nokii 9 pojawiają się od dłuższego czasu. Większość z nich ma wspólną cechę – na plecach ma znaleźć się 5 aparatów, które mają dostarczyć najlepszych zdjęć w świecie smartfonów. Jeśli więc trzy kamery w Huaweiu P20 Pro nie zrobiły na was wrażenia, to poczekajcie na nowy produkt HMD Global.

350251599664539585

W internecie pojawiło się zdjęcie, które ma przedstawiać Nokię 9. Jeśli nie mamy do czynienia z atrapą, to faktycznie opisywany smartfon będzie posiadał 5 aparatów. Zostaną one opatrzone logo ZEISS, informujący o współpracy z firmą Carl Zeiss przy tworzeniu obiektywów. Uwagę zwraca także nietypowy układ aparatów. Nie zabrakło lampy LED i zestawu czujników, w tym najpewniej laserowego autofocusa.

350251599664670657

Wciąż wiemy niewiele o Nokii 9, która według niektórych źródeł będzie jednak oznaczona liczbą 10. Z pewnością będzie to topowy smartfon w ofercie producenta. Spodziewać możemy się więc Snapdragona 845 lub następcy tego procesora. Użytkownik do dyspozycji może otrzymać 6-8 GB RAM i przynajmniej 64 GB na pliki.

Nowy smartfon HMD Global może zadebiutować jeszcze w tym roku. Huawei P20 Pro czy Samsung Galaxy S9+ mogą zyskać silnego przeciwnika lub nawet mogą zostać pokonani w pojedynku na jakość zdjęć. Co więcej, jeśli faktycznie 5-aparatowa Nokia dostarczy świetnych fotek, to możemy spodziewać się szybkiej odpowiedzi konkurencji, która również może sięgnąć po zestaw 4-5 kamer. No cóż, może nas czekać kolejny wyścig, tym razem na liczbę kamer. Jeśli przyniesie on jeszcze lepsze zdjęcia, to raczej nie będziemy mieli powodów do narzekania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)