Notatki w każdej aplikacji, czyli pismo odręczne Google na tabletach i smartfonach

Notatki w każdej aplikacji, czyli pismo odręczne Google na tabletach i smartfonach

Notatki w każdej aplikacji, czyli pismo odręczne Google na tabletach i smartfonach
16.04.2015 17:43, aktualizacja: 16.04.2015 20:36

Tablety i smartfony z Androidem mogą już być śmiało wykorzystywanedo robienia odręcznych notatek. Do sklepu Play bez większego rozgłosutrafił dodatek Google Handwriting Input (Pismo odręczne Google),funkcjonujący w systemie jako nowa klawiatura. Pozwala on nastosowanie odręcznego pisma w 82 językach, w tym polskim.

Oczywiście do pełnego wykorzystania możliwości takiej „klawiatury”należałoby sięgnąć po urządzenie z rysikiem (świetnie sprawdził siętutaj rysik dołączany do tabletu NVIDIA Shield), ale od biedy możnateż pisać po ekranie palcem. Aplikacja przekształca napisane taksłowa w tekst dla praktycznie każdego pola wejściowego, robiąc toalbo w trybie automatycznym, gdzie rozpoznawany jest znak po znaku,albo manualnym, gdzie analizie zostaje poddany cały wprowadzony napispo zatwierdzeniu operacji.

Dokładność rozpoznawania pisma jest całkiem wysoka. Aplikacjaporadziła sobie nie tylko ze stylizowanym pismem drukowanym, ale itypową ręczną kursywą. Rozpoznawane są bez problemu polskie znakidiakrytyczne i niemieckie umlauty, a także rosyjska grażdanka. Dlauczących się chińskiego czy japońskiego program okaże się wielkąpomocą, gdyż pozwala wprowadzać znaki hanzi (kanji) w sposóbnaturalny, pociągnięciami palca czy rysika. Miłym akcentem jestrozpoznawanie uśmiechniętych twarzy, po narysowaniu przekształconezostaną one w odpowiednie emotikony.

Obraz

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wyników rozpoznawania lokalnego (atak może być dla wielu osób piszących niezbyt ładnie), możnaspróbować z rozpoznawaniem online. Wówczas do Google będą wysyłanedane, dzięki którym oprogramowanie będzie się uczyło naszego pisma izapewni w przyszłości dokładniejszą transkrypcję. Oczywiście jest todomyślnie wyłączone, użytkownik musi na takie działanie, potencjalnieingerujące w prywatność, wyrazić swoją zgodę.

Obraz

Oczywiście nie jest to jedyny sposób na odręczne notatki wAndroidzie. Niezłym rozwiązaniem jest wykorzystanie w tym celumicrosoftowej aplikacji OneNote,albo popularnego Evernote,od niedawna obsługującego rozpoznawanie ręcznego pisma. Rozwiązanie wpostaci klawiatury systemowej jest jednak bardziej uniwersalne,działa z każdą aplikacją i wydaje się być dokładniejsze od tamtychnarzędzi. Pismo odręczne Google możecie pobrać z naszej bazy aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)