Notatnik w Windows 11 otrzymał nowe funkcje. Microsoft sugeruje aktualizację

Notatnik w Windows 11 otrzymał nowe funkcje. Microsoft sugeruje aktualizację

Odświeżony Notatnik w Windows 11
Odświeżony Notatnik w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Karolina Kowasz
24.02.2022 14:32

Testerzy Windows 11 już wcześniej mieli okazję zapoznać się z nowościami, jakie pojawiły się w Notatniku. Teraz Microsoft zdecydował się udostępnić je wszystkim użytkownikom, którzy zdążyli już zaktualizować popularną dziesiątkę do najnowszej wersji systemu.

Zgodnie z informacjami Windows Latest, nowe funkcje Notatnika zostały w pierwszej kolejności udostępnione testerom systemu Windows 11 w grudniu zeszłego roku. Obecnie jednak wszyscy posiadacze jedenastki mogą zaktualizować Notatnik poprzez Sklep Microsoftu.

Lista nowości w Notatniku

Nowy Notatnik został odświeżony tak, aby nie odstawać wizerunkowo od obecnego wyglądu Windowsa. Popularny edytor otrzymał kilka ulepszeń edycji, które mają użytkownikom zapewnić podobną wygodę i wydajność pisania, jak w bardziej zaawansowanym programie Microsoft Word. Co więcej, Microsoft potwierdził, że dodana do Notatnika funkcja RichEdit jest taka sama, jak ta, która znajduje się we wspomnianym wcześniej Wordzie.

Poza obsługą trybu ciemnego, której wyraźnie brakowało w Notatniku, ten ostatni doczekał się także przeróbki Fluent Design i WinUI. Dodatkowo użytkownicy otrzymali nowy sposób wyboru czcionki oraz obsługę dedykowanej strony ustawień.

Nowe funkcje nadchodzą

Microsoft przekazał, że w ciągu najbliższych miesięcy pojawi się jeszcze wiele nowości w Notatniku, dlatego jego użytkownicy powinni zadbać o regularne aktualizacje. Firma jest także dumna, że ostatecznie udało jej się odłączyć program od systemu operacyjnego. To zaś ma umożliwić jego szybkie i stałe ulepszanie w przyszłości.

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)