Nowe MacBooki mają problem z notchem. Jest na to sposób

Nowe MacBooki mają problem z notchem. Jest na to sposób
Źródło zdjęć: © Facebook
Karolina Kowasz

28.10.2021 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy nowych MacBooków licznie zgłaszają problem z nowym ekranem w swoich laptopach. Notch ma przysłaniać długie menu w wielu aplikacjach, co uniemożliwia wygodne korzystanie z programów.

Mając na uwadze dobro użytkowników, Apple postanowiło jednak załatać na szybko ten problem. Nie da się jednak ukryć, że rozwiązanie jest dosyć zaskakujące, a wielu użytkowników może je uznać za zabawne.

Rozwiązanie od Apple

Aby umożliwić użytkownikom wygodne korzystanie z aplikacji, które nie są dostosowane do obecnych ekranów MacBooków, Apple przygotowało opcję skalowania całego ekranu. W ten sposób rozwlekłe menu wybranych programów pojawią się poniżej kłopotliwego notcha. Problematyczne wycięcie na aparat w najnowszych laptopach miało umożliwić stworzenie większego ekranu, od krawędzi do krawędzi, bez efektu czarnej ramki dookoła.

Jego wprowadzenie nie wzbudziło jednak zadowolenia właścicieli nowych modeli MacBooka Pro. Sieć zalały liczne komentarzy i memy, które zwracają uwagę na przysłonięte elementy paska menu czy wybranych funkcji pod wycięciem kamery.

Jak włączyć skalowanie?

Zgodnie z instrukcją Apple, aby naprawić problem zasłoniętego menu, musimy uruchomić funkcję skalowania, aby zmieścić się poniżej kamery. W tym celu zaznaczamy wybraną aplikację, która sprawia nam tego rodzaju problem. W menu pliku znajdziemy opcję pozwalającą na uzyskanie więcej informacji na jej temat. Po przejściu do niej, znajdziemy możliwość zaznaczenia okienka z funkcją skalowania.

Co ciekawe, Apple zwraca uwagę, że jeżeli dana aplikacja została już zaktualizowana pod kątem notcha, opcja skalowania ekranu nie jest już wyświetlana w opcjach danego programu. Firma zachęca wszystkich deweloperów do poprawienia swoich aplikacji, a użytkowników - do kontaktu z twórcami oprogramowania w celu poznania daty stosownej aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)