Notepad++ 8.3.2 otrzymał aktualizację. Poprawiono błędy i zwiększono wydajność

Notepad++ 8.3.2 otrzymał aktualizację. Poprawiono błędy i zwiększono wydajność

Notepad++
Notepad++
Źródło zdjęć: © dobreprogramy
Karolina Kowasz
03.03.2022 16:03

Jeden z najpopularniejszych edytorów tekstu, Notepad++, otrzymał aktualizację poprawiającą kilka występujących w programie błędów. Twórcom udało się także zwiększyć jego wydajność.

Poza samymi poprawkami, twórcy programu zdecydowali się także na wyrażenie swojego wsparcia dla Ukrainy poprzez wprowadzenie notatki Declare variables, not war (ang. Deklaruj zmienne, nie wojny). Jako wytłumaczenie na stronie programu podano, że jest to deklaracja polityczna, ale wszystko w dzisiejszych czasach jest polityczne i nie ma sensu udawać, że jest inaczej.

Lista zmian w Notepad++

W nowej wersji Notatnika++ pojawiło się kilka poprawek błędów. Twórcy naprawili nieprawidłową wiadomość po dwukrotnym kliknięciu wyników wyszukiwania oraz zniwelowali problem z zapisywaniem plików, jeśli te wcześniej były ustawione na inny zestaw znaków. Dodano także obsługę plików większych niż 2 GB i naprawiono problem z kolejnością sortowania z automatycznym uzupełnianiem spowodowany ikoną fx.

Programiści udoskonalili sesję automatycznego zapisywania oraz znaleźli i poprawili problem z automatycznym uzupełnianiem wielkości liter, które dotychczas nie funkcjonowało poprawnie. Pełna lista poprawek znalazła się na oficjalnej stronie projektu Notepad++. Dodatkowo, w przypadku znalezienia błędu, który dotychczas nie został naprawiony, można go zgłosić za pomocą strony społecznościowej.

Aktualną wersję Notatnika++ możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie