Nova Launcher przechodzi na Material Design i wprowadza nowe fukcje

Nova Launcher przechodzi na Material Design i wprowadza nowe fukcje

Nova Launcher przechodzi na Material Design i wprowadza nowe fukcje
Redakcja
11.03.2015 13:48

Kolejna znana aplikacja na Androida przechodzi na interfejs Material Design i ponownie skutki tej decyzji cieszą oko. Tym razem chodzi o program uruchamiający Nova Launcher, który jest bardzo udany i dzięki temu często wybierany przez wielu użytkowników. Jego wersja testowa wprowadza nieco nowych funkcji, a także wykonanie w stylu promowanym przez firmę Google.

Najnowsza wersja tego darmowego launchera wprowadza kilka interesujących nowości. Zwiększono liczbę dostępnych do wyboru animacji i ikon, jakie możemy przypisać zarówno zainstalowanym programom, jak i akcjom specjalnym (np. otworzenie listy programów). Obecnie ustawienia wyglądu jak np. wielkości i wybranych fontów ustalimy nawet z osobna dla pulpitów, listy programów i folderów, a wyniki wyszukiwania z paska Google są wyświetlane jako nakładka na pulpit, na którym się znajdują. Całość przypomina domyślny launcher Google, ale za sprawą wielu opcji pozwala na dostosowanie do własnych potrzeb.

350132504885487553

Nova to zaawansowany launcher, który pozwala przede wszystkim na zarządzanie pulpitami, dockiem i listą aplikacji – ustalanie ich ilości, marginesów, siatki aplikacji. Nie zabrakło w nim również możliwości tworzenia nowych zakładek, oraz folderów na liście aplikacji, a także ukrywania wybranych aplikacji z listy. Użytkownik może spersonalizować działanie za pomocą opcji włączania i wyłączania efektów, zmiany ich rodzajów, a nawet szybkości animacji. Aplikacja daje do dyspozycji obsługę gestów na ekranie głównym, dzięki którym możliwe jest wykonanie określonej akcji np. otwarcie wybranej aplikacji po dotyku dwoma palcami jednocześnie.

Dzięki dodatkowemu modułowi instalowanemu osobno o nazwie Tesla Unread, launcher Nova pozwala ponadto na wyświetlanie ilości powiadomień bezpośrednio przy ikonkach aplikacji np. liczbę nieprzeczytanych wiadomości na poczcie Gmail. Dla osób często dokonujących zmian, zaletą będzie również możliwość wykonywania i przywracania kopii zapasowej programu uruchamiającego i zawartości pulpitów. Część z opcji (np. gesty) zarezerwowana jest dla rozszerzonej wersji płatnej. Wersja darmowa nie wyświetla jednak żadnych reklam i stanowi ciekawą alternatywę dla domyślnego programu uruchomieniowego dostępnego w urządzeniu.

Zmiany jak na razie dostępne są jedynie w wersji testowej launchera Nova. Aby uzyskać do niego dostęp należy dołączyć do odpowiedniej społeczności w sieci Google+ (nie jest to wymóg autorów, lecz Google i jego sklepu Play), a następnie zapisać się do testów. Po wykonaniu tych czynności program będzie instalowany i aktualizowany do wersji beta. Nova Launcher znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu, zapraszamy do jego zainstalowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)