Nowa aktualizacja Windowsa 10 dostępna: rozwiązuje problemy z działaniem drukarek

Nowa aktualizacja Windowsa 10 dostępna: rozwiązuje problemy z działaniem drukarek

Nowa aktualizacja Windowsa 10 dostępna: rozwiązuje problemy z działaniem drukarek
Oskar Ziomek
31.08.2018 10:59

Komputery z systemem Windows 10 otrzymują nowy pakiet aktualizacji zbiorczych od Microsoftu. W tym przypadku chodzi o paczkę KB4346783, która podbija numer kompilacji systemu do Builda 17134.254. Warto zwrócić uwagę, że wydanie aktualizacji nie jest powiązane z tak zwanym Patch Tuesday, kiedy do systemów trafiają przede wszystkim łatki związane z bezpieczeństwem. Tym razem mowa jest o typowych poprawkach błędów, z którymi większość użytkowników borykała się w ostatnim czasie.

Wśród naprawionych usterek znaleźć można między innymi te dotyczące działania drukarek. Jak się okazuje, użytkownicy Windowsa 10, którzy wykorzystują sieciowe urządzenia drukujące, mieli od dłuższego czasu kłopot z ich poprawnym funkcjonowaniem. W konsekwencji błędu powiązanego z rejestrem, po zalogowaniu nowego użytkownika do systemu, wybrane drukarki przestawały działać lub nawet znikały z listy dostępnych sprzętów na spisie oraz w oknach ustawień poprzedzających drukowanie – nawet wtedy, gdy były poprawnie podłączone i dostępne.

Obraz

Najnowsze łatki eliminują także inne błędy powiązane z drukowaniem, w tym kłopot z jego rozpoczęciem w przypadku 64-bitowej wersji systemu w powiązaniu z 32-bitowymi aplikacjami. Problemy z drukiem w takim zestawieniu zaczęły pojawiać się po instalacji poprawek KB4034681 i późniejszych, czyli jeszcze rok temu. Microsoft dopiero teraz rozwiązał usterkę, ale co ciekawe, sama instalacja najnowszych aktualizacji nie jest tutaj wystarczająca.

Po zaktualizowaniu systemu poprzez Windows Update, konieczne jest więc jeszcze ręczne uruchomienie specjalnego narzędzia lub alternatywnie odszukanie wpisu HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Print Setting: Splwow64Compat w rejestrze i nadanie mu wartości 1, a później zrestartowanie kłopotliwej aplikacji.

Oczywiście poza kwestiami związanymi bezpośrednio z drukowaniem, nowa aktualizacja Windowsa 10 naprawia także wiele innych usterek. Na liście znalazło się między innymi wyeliminowanie błędu niekonsekwentnego obsługiwania sterowania myszą i dotykiem w części aplikacji czy problemów z uwierzytelnianiem użytkownika w Edge'u lub dowolnej innej aplikacji UWP, o ile prywatny klucz przechowywany był na urządzeniu TPM 2.0. Jak zwykle pełna lista zmian jest dostępna na stronie pomocy technicznej Microsoftu. Opisywany pakiet aktualizacji powinien być już teraz dostępny dla wszystkich użytkowników Windowsa 10 z zainstalowaną Kwietniową Aktualizacją, za pośrednictwem Windows Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)