Nowa aplikacja Google Play już nie jest tajemnicą — stawia na rekomendacje

Nowa aplikacja Google Play już nie jest tajemnicą — stawia na rekomendacje

Redakcja
10.04.2013 13:13

Przez ostatnich kilka miesięcy w świecie Androida sporo mówiło się o nowej wersji aplikacji do obsługi sklepu Play i zmianach, które mogą ewentualnie towarzyszyć wydaniu jej nowej wersji. Możemy już odłożyć na bok analizy przecieków — poprzez oficjalnego bloga gigant poinformował o rozpoczęciu procesu aktualizacji wszystkich klientów na urządzeniach, które posiadają Androida w wersji 2.2 (Froyo) lub nowszej. W ciągu najbliższych tygodni do wszystkich użytkowników powinna dotrzeć nowa wersja aplikacji.

Stary Sklep Play z lewej, nowy z prawej
Stary Sklep Play z lewej, nowy z prawej

Nowy projekt ma za zadanie sprawić, że zakupy będą szybkie, łatwe i przyjemne, a przede wszystkim ma pomóc znajdować ciekawe produkty. Na tym najwięcej skorzystają użytkownicy w krajach, w których dostępna jest również multimedialna oferta Play. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby została ona udostępniona w Polsce.

Na pierwszy rzut oka widać duże grafiki, choć znów najwięcej sensu ten układ ma, jeśli mamy dostęp do książek, filmów i muzyki. W każdym dziale podobne treści są grupowane razem, co sprawdza się również w przypadku aplikacji — łatwo znajdziemy kolejne narzędzie warte wypróbowania. Przewijając listę w dół będziemy otrzymywać kolejne rekomendacje. Płatności również zostały nieco uproszczone, aby umilić klientom zakupy. O sprzątaniu i kontroli jakości Google na razie milczy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)