Nowa beta map HERE przeprowadzi przez korki i zasugeruje gdzie wypić kawę

Strona głównaNowa beta map HERE przeprowadzi przez korki i zasugeruje gdzie wypić kawę
05.09.2014 19:56
Nowa beta map HERE przeprowadzi przez korki i zasugeruje gdzie wypić kawę
Tomek Kondrat
Tomek Kondrat

Niedawno na łamach portalu informowaliśmy o możliwości instalacji map Nokia HERE na urządzeniach Samsunga z Androidem. Nokia nie poprzestaje z udoskonalaniem swojego produktu i wydaje wersję beta map na komputery osobiste. Testowa wersja wnosi wiele zmian i czyni Nokia HERE Maps ciekawą konkurencją dla Map Google.

bEDxVOvF

Po otwarciu nowej wersji map użytkownik zostaje przeniesiony do lokalizacji, w której znajduje się urządzenie. Oprócz standardowego pola do wyszukiwania dostępne jest tzw. „hero area” z kontekstowymi informacjami, godziną oraz warunkami atmosferycznymi dla danego miejsca. W tle znajduje się zdjęcie danej lokalizacji, które zmienia się w zależności od pogody. Jest to dość kosmetyczna zmiana, która jednak cieszy oko.

350112070202845121

Według badań Microsoftu, głównymi celami użycia map są odnalezienie konkretnego miejsca lub dojazdu do niego. Mapy HERE mają być przejrzyste i pozbawione zbędnego klikania. Dlatego też w nowym wydaniu map możliwe jest sprawdzenie tego na tym samym ekranie. Dół strony zarezerwowany jest dla użytecznych informacji dotyczących punktów gastronomicznych, miejsc kultury oraz punktów, gdzie można odpocząć po trudach dnia. Pozostałe wybory zostały ukryte w rozwijalnym menu. Wybór jednej z opcji otwiera informacje o danym miejscu. Wszystko dostępne jest z poziomu jednego ekranu.

bEDxVOvH

Nowa odsłona map wykorzystuje również system rekomendacji z serwisu Desti. Firma została zakupiona przez Microsoft w maju tego roku. Desto zbiera informacje na temat potrzeb użytkownika i sugeruje, które miejsca są warte odwiedzenia. Informacje są spersonalizowane, więc np. użytkownicy prowadzący aktywny tryb życia nie zostaną wysłani do miejsca, gdzie można poleniuchować. Rekomendacje będą przedstawiane na podstawie wcześniej odwiedzanych i wyszukiwanych miejsc.

350112070203041729

Ciekawym rozwiązaniem, które prezentuje beta map HERE, są informacje dotyczące natężenia ruchu na danej trasie. System automatycznie wybierze najszybszy dojazd, gdyż nie zawsze najkrótsza droga jest tą najszybszą. Informacje są wyświetlane tylko po prośbie o wyznaczenie trasy dojazdu. Jest to użyteczne szczególnie dla użytkowników, którzy nie znają miasta i panującego w nim natężenia ruchu.

350112070203172801

Wraz z betą nie zmieniło się traktowanie urządzeń z Androidem. Mapy są dostępne tylko i wyłącznie na urządzeniach Samsung Galaxy. Pozostaje niewiadomą, czy Nokia/Microsoft zdecyduje się na otwarcie się na inne urządzenia w niedalekiej przyszłości. Zainteresowani przetestowaniem nowej wersji map powinni odwiedzić stronę beta.here.com, gdzie można przeprowadzić szybki proces zapisania się do wersji beta.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEDxVOwD