Nowa edycja AnTuTu Benchmark dostępna w Google Play

Nowa edycja AnTuTu Benchmark dostępna w Google Play

Nowa edycja AnTuTu Benchmark dostępna w Google Play
Redakcja
08.09.2013 13:40

Każdy kolejny rok przynosi użytkownikom coraz szybsze urządzenia mobilne. Najczęściej ten wyścig zbrojeń nie jest podyktowany zdrowym rozsądkiem, ale nie ulega wątpliwości, że to bardzo ważny element marketingowy. Sam sprzęt to nie wszystko, potrzebne są jeszcze aplikacje pozwalająca na zmierzenie jego szybkości. Jedną z nich jest AnTuTu Benchmark, którego nowa odsłona trafiła właśnie do Google Play.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Darmowa aplikacja, której twórcy chwalą się ponad 100 milionami użytkowników pozwala na gruntowne przetestowania wydajności smartfonów oraz tabletów. Testuje ona wydajność procesora, karty graficznej, pamięci RAM, oraz operacji na pamięci masowej, pozwala również na porównanie z wynikami innych urządzeń. Najnowsza edycja AnTuTu to gruntowne zmiany, w szczególności interfejsu.

Został on kompletnie przeprojektowany, zrywając z tradycyjnym podejściem i wprowadzając powiew nowoczesności - całość została podzielona na trzy karty, w których do dyspozycji oddano opcje testowania, rankingów oraz informacje o urządzeniu. Obsługa jest obecnie znacznie prostsza, a aplikacja zyskała na czytelności. Bardzo ważne zmiany dotyczą algorytmów, określania wyników i ich porównywania.

Pojawił się również nowy wyznacznik związany z "doświadczeniami użytkownika" (określany na podstawie wydajności w wypadku wielozadaniowości oraz wydajności Dalvika). Zmiany miały na celu lepsze wsparcie dla szybszych urządzeń. Wieści donoszą jednak, że aplikacja z nieznanych przyczyn w wypadku nowej odsłony tabletu Nexus 7 rozpoznaje procesor jako Tegra 3 zamiast Snapdragona S4 Pro. Aplikacja jest dostępna do pobrania w Google Play, niestety nadal nie doczekała się polskiej wersji językowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)