Nowa łatka dla Windowsa 10 receptą na problemy z połączeniem sieciowym

Nowa łatka dla Windowsa 10 receptą na problemy z połączeniem sieciowym

Nowa łatka dla Windowsa 10 receptą na problemy z połączeniem sieciowym
Oskar Ziomek
18.07.2018 11:40

Dobra wiadomość dla użytkowników Windowsa 10, którzy w ostatnim czasie doświadczali problemów związanych z połączeniem sieciowym. Microsoft udostępnił nową łatkę (KB4345421) przeznaczoną dla tych, którzy korzystają z najświeższej wersji systemu, a więc z zainstalowaną Kwietniową Aktualizacją. Poprawki mają rozwiązywać błędy, które pojawiły się zaraz po wydaniu ostatnich aktualizacji zbiorczych.

Warto przypomnieć, że wydane zostały one w ubiegły wtorek i mając na uwadze wcześniejsze aktualizacje Windowsa 10, ostatni pakiet poprawek był stosunkowo niewielki. Szybko okazało się jednak, że po zainstalowaniu aktualizacji w systemie pojawiają się nowe błędy. Użytkownicy Windowsa 10 w firmach mogli mieć kłopoty z konfiguracją sieci, a w konsekwencji doświadczać problemów z połączeniem.

Obraz

Aktualizacja rozwiązuje cztery główne problemy. Po jej instalacji, użytkownicy nie powinni już widzieć nieuzasadnionego błędu 0xD1 podczas monitorowania obciążenia, doświadczać błędów w konfiguracji sieci po żądaniu nowego adresu IP (to ten błąd był kluczową usterką wynikającą z poprzednich aktualizacji zbiorczych) oraz czekać na nieuzasadniony restart usługi SQL Server, rzekomo po wykryciu błędu wykorzystywanego już portu TCP. Ponadto rozwiązano usterkę, która blokowała usługę W3SVC przed całkowitym zatrzymaniem i ponownym uruchomieniem.

Jak zwykle wszystkie szczegóły opisane zostały na stronie wsparcia Windowsa 10. Aktualizacja powinna być już dostępna do pobrania za pośrednictwem usługi Windows Update. Administratorzy mogą ją również pobrać ręcznie, korzystając z oficjalnego katalogu aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)