Nowa odsłona Instapaper — tym razem na Androidzie

Nowa odsłona Instapaper — tym razem na Androidzie04.06.2012 14:21

Instapaper to proste w założeniach i w różnych warunkach bardzo przydatne narzędzie, które pozwala zapisać strony do przeczytania później. Ponadto jest to jedna z najstarszych usług, które pozbywają się wszystkich rozpraszających czytelnika, zbędnych elementów stron i zostawiają czysty tekst. Aplikacja mobilna zdobyła sympatię wielu użytkowników urządzeń z iOS (szczególnie iPadów), a teraz z jej możliwości mogą skorzystać również posiadacze urządzeń z Androidem.

Jest to krok o tyle ciekawy, że Marco Arment, twórca Instapaper, jest jednym z największych i najbardziej upartych miłośników technologii mobilnych Apple'a wśród deweloperów. Arment znany jest z tego, że na zawołanie potrafi podać dowolną liczbę wad Androida... jednak pod wpływem maili użytkowników ugiął się i zlecił napisanie aplikacji dla systemu Google'a firmie Mobelux, z którą wcześniej współpracował nad innymi projektami (na przykład aplikacją tumblr). Arment zaznaczył w wywiadzie dla The Verge, że aplikacja dla Androida nie powstała nie z powodu jego nienawiści do tego systemu, ale ponieważ wcześniej nie widział w androidowym ekosystemie rynku dla swojej aplikacji.

Dzięki połączeniu widoku siatki i kolumnowego, Instapaper dla Androida będzie wyglądał dobrze na ekranie niemal każdego rozmiaru. Jednaj najważniejszą zaletą aplikacji jest możliwość czytania offline. Znajdziemy tu również tryb czytania na czarnym tle i możliwość zmiany czcionek, brak jednak znanego z iOS trybu „sepia”. Nie możemy niestety czytać w trybie pełnoekranowym i nie skorzystamy z paginacji.

Podstawowe konto Instapaper jest bezpłatne, można się z nim komunikować za pośrednictwem interfejsu webowego, skryptozakładki lub aplikacji mobilnej. Instapaper dla iOS kosztuje 4,99 dolara, zaś dla Androida 2,99 dolara.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)