Nowa odsłona wiadomości i pogody od Google wygląda naprawdę świetnie

Nowa odsłona wiadomości i pogody od Google wygląda naprawdę świetnie

Nowa odsłona wiadomości i pogody od Google wygląda naprawdę świetnie
Redakcja
27.08.2014 11:23

Użytkownicy Androida zarówno w wersji czystej prosto od Google jak i tej zmodyfikowanej oferowanej przez wielu producentów znają zapewne aplikację „Wiadomości”. Została ona stworzona przez Google i od dłuższego czasu była w zasadzie kompletnie zapomniana – brak aktualizacji, brak zmian. Choć całość działała prawidłowo, wyglądem i działaniem przypominała raczej starsze wersje Androida. Producent postanowił zmienić ten stan rzeczy, przy okazji pokazując nam kolejny przykład aplikacji stworzonej w oparciu o Material Design.

W sklepie Google Play znaleźć już możemy nową wersję aplikacji „Wiadomości i pogoda Google”, która została kompletnie przebudowana. Z góry zaznaczamy, że obecnie wielu użytkowników otrzymuje komunikat, że aplikacja nie jest dostępna w danym kraju. Dzieje się tak nawet w przypadku osób z USA. Jest to normalne, bo Google nie udostępniło jej jeszcze wszystkim. Na szczęście portal Android Police przygotował plik APK do samodzielnej instalacji, dzięki czemu zmiany możecie zobaczyć już teraz. Nowości jest natomiast sporo – możliwość personalizacji za pomocą serwisu news.google.com, obsługa tabletów, wyświetlanie informacji pogodowych z wielu miejsc, a także wyświetlanie fragmentów aktualności i materiałów pokrewnych.

Obraz

Całość została przygotowywana zgodnie z założeniami dotyczącymi interfejsu Material Design przygotowywanego z myślą o najnowszym Androidzie L – ciemne tła zostały zastąpione jasnymi, czcionki zwiększono dla lepszej czytelności, wszystkie najważniejsze przyciski są natomiast zgrupowane na górnej belce. Zmieniła się także ikona aplikacji, która obecnie nawiązuje bardziej do pogody aniżeli aktualności i która została wyraźnie spłaszczona. Widać tu elegancję podobną do tej, jaką obecnie charakteryzuje się aplikacja do obsługi sklepu Google Play, a także przeglądarka Google Chrome dla Androida w wersji beta. Jeżeli firma pójdzie w tym kierunku ze wszystkimi aplikacjami, Android rzeczywiście zyska na spójności.

Aplikacja wykrywa konto Google skonfigurowane na urządzeniu i synchronizuje z nim dane. Okno główne przedstawia wiadomości dnia – najważniejsze artykuły z różnych kategorii tematycznych, dopasowane do rejonu wybranego przez użytkownika. Użytkownik poprzez opcje może zmienić wydanie na jedno z 60 dostępnych oferowanych dla różnych krajów (w tym Polski). Rozwijany panel boczny zapewnia szybki dostęp do wybranych sekcji. Zarządzanie sekcjami odbywa się poprzez ich włączanie i wyłączanie, zmianę pozycji, lub ręczne dodawanie nowych poprzez wyszukiwarkę wbudowaną w aplikację. Domyślne program oferuje aktualności związane z następującymi kategoriami: Nauka i technika, Świat, Polska, Gospodarka, Sport i Rozrywka.

Dodatkowym atutem aplikacji jest wyświetlanie informacji pogodowych na aktualny dzień i prognoz na dni najbliższe z serwisu weather.com. Zawierają one zarówno dane dotyczące temperatury jak i spodziewanych opadów. Aplikacja pozwala na dodanie dwóch typów widgetów na pulpit: zawierający tylko pogodę lub tylko artykuły, lub łączący w sobie oba te elementy. Przygotowana przez Google aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim. Do działania wymaga Androida w wersji 4.0 lub nowszej. Znajdziecie ją w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)