Nowa wersja Kiwi Browser – więcej kontroli nad interfejsem w rękach użytkownika

Znak ostrzegający przed kiwi z depositphotos
Znak ostrzegający przed kiwi z depositphotos

05.07.2018 22:57, aktual.: 06.07.2018 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeglądarka Kiwi Browser przebojem wkradła się w serca użytkowników Androida. Nic dziwnego, jest diablo szybka i od momentu pierwszego uruchomienia oferuje szczególnie lubiane przez użytkowników funkcje – blokadę reklam i ochronę przed coraz popularniejszymi skryptami kopiącymi kryptowaluty. Kiwi Browser właśnie doczekała się aktualizacji, która rozbudowuje interfejs programu.

Obraz

Jak wiadomo, Google testuje od kilku miesięcy różne warianty przebudowy interfejsu Chrome'a. Niedawno nowe założenia przemianowano z Duplex (który można było mylić z inteligentnym syntezatorem mowy) na Duet, jednak po drodze porzucono dobrze przyjętą koncepcję Home, zakładającą przeniesienie paska narzędziowego na dolną krawędź ekranu.

Nowe Kiwi wraca do tego pomysłu i łatwo pozwala na przenoszenie lokalizacji paska z góry ekranu na jego dolną część. Aby mieć wszystkie niezbędne przyciski na wyciągnięcie kciuka, wystarczy przejść do ustawień przeglądarki, ułatwień dostępu i zaznaczyć widoczną na samym dolę opcję Bottom toolbar. Po restarcie programu, pasek znajdzie się na dole.

Miło, że twórcy Kiwi Browser, w przeciwieństwie do Google dają użytkownikom wybór – opcja dolnego paska jest łatwo dostępna w ustawieniach i to użytkownik decyduje, który wariant odpowiada mu bardziej. Na tym jednak zmiany w nowej wersji się nie kończą. W menu głównym programu pojawiły się bowiem dwie nowe przydatne pozycje: pierwsza z nich pozwala jednym kliknięciem przetłumaczyć witrynę za pomocą Tłumacza Google. Druga umożliwia szybki dostęp do czyszczenia danych przeglądarki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zmiany zaszły także pod maską – odtąd Kiwi Browser bazuje na Chromium 69. Drobnych poprawek dokonano w odtwarzaczu wideo, a w przypadku niektórych urządzeń przeglądarkę można już przenieść z urządzenia na kartę pamięci. Oby tak dalej! Najnowszą wersję programu znajdziecie w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)