Nowa wersja klawiatury Adaptxt z sugestiami na bazie lokalizacji

Nowa wersja klawiatury Adaptxt z sugestiami na bazie lokalizacji
20.05.2014 16:31
Nowa wersja klawiatury Adaptxt z sugestiami na bazie lokalizacji
Redakcja
Redakcja

Swoją premierę ma właśnie trzecia już wersja klawiatury Adaptxt dla platformy Android. Jak wiadomo stworzenie dobrej klawiatury ekranowej to sztuka, ale w wypadku tego systemu wybór jest naprawdę ogromny. Nowa wersja to bogatsza baza języków, a także coś naprawdę ciekawego, a mianowicie sugestie wyrazowe bazujące na lokalizacji użytkownika. Użytkownik po wyborze lokalizacji otrzymywać możliwe sugestie dotyczące np. nazw ulic czy ciekawych miejsc w pobliżu.

350108371195750337

Uwagę klawiatura zwraca już chociażby bogactwem obsługiwanych języków: wspiera ich bowiem aż 93. Dodatkowo dostępne jest 44 języków tematycznych, które dotyczą np. medycyny, biznesu, IT, sportu, prawa czy rozrywki. Klawiatura podpowiada wpisywane słowa, uczy się także tych używanych przez użytkownika i z czasem również zaczyna je zapamiętywać. Oczywiście użytkownik może samodzielnie zapisać nowe słowa. Dostępne jest także automatyczne poprawianie literówek, jak i automatyczne aktualizacje słowników o najpopularniejsze trendy wyrazowe.

Adaptxt pozwala na pisanie w sposób tradycyjny (wybór pojedynczych znaków), jak również pisanie całych słów gestami, czyli bez odrywania palca od ekranu. W przeciwieństwie do innych rozwiązań, funkcja ta została tutaj nazwana nie swype, lecz Glide. Użytkownik może dodatkowo zmieniać układ klawiatury: wybrać 12-przyciskowy, a także zmieniać go dla konkretnego języka i wybrać np. QWERTY, QWERTZ a także AZERTY. Do zaawansowanych funkcji można dodać skróty: wybrane słowo-skrót, który będzie automatycznie zamieniany na ustalony ciąg.

Klawiatura posiada również spore możliwości personalizacji i zmiany ustawień. Użytkownik może decydować o wybranym motywie kolorystycznym, ustalać kształt i wysokość przycisków, a nawet zmieniać rozmiar i rodzaj używanych na nich czcionki. Aplikacja może również uczyć się słów za pomocą analizy konta na zewnętrznych usługach takich jak Gmail, Facebook czy Twitter. Klawiatura jest kompatybilna z systemem Android 2.2 lub nowszą wersją, producent udostępnia za darmo testową wersję działającą przez 30 dni. Po tym okresie konieczny jest zakup pełnej wersji. Znajdziecie ją w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Zapraszamy do testowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)