Nowa wersja klawiatury SwiftKey jest znacznie szybsza

Nowa wersja klawiatury SwiftKey jest znacznie szybsza

Nowa wersja klawiatury SwiftKey jest znacznie szybsza
Redakcja
21.11.2014 09:41, aktualizacja: 21.11.2014 10:42

Smartfony czy tablety najczęściej nie są wyposażone w fizyczne klawiatury. W rękach producentów leży więc nie tylko przygotowanie odpowiedniego, komfortowego w użytkowaniu ekranu, ale również klawiatury ekranowej, jaka okaże się wygodnym zamiennikiem przycisków. SwiftKey bez wątpienia należy do grona tych najlepszych, głównie za sprawą dużej możliwości personalizacji, ale również naprawdę dobrej autokorekty i „magicznego” przewidywania, co takiego będzie chciał napisać użytkownik. Nowa wersja tej klawiatury jest jeszcze szybsza, znacznie szybsza.

Aplikacja została przez producenta zaktualizowana. Przez kilka ostatnich wydań sukcesywnie dopasowuje ją do najnowszego Androida 5 Lollipop wprowadzając m.in. motywy zgodne z założeniami interfejsu Material Design. Od zawsze pewnym problemem była jednak szybkość tej klawiatury: czy to na urządzeniach tańszych, czy z górnej półki wyposażonych w najlepsze podzespoły, widoczne było nie do końca płynne działanie tego oprogramowania. W efekcie niektórzy użytkownicy decydowali się pozostać przy klawiaturach oferowanych przez producenta sprzętu, lub instalowali alternatywne rozwiązania takie jak Swype czy klawiatura Google.

Obraz

Nowa edycja powinna rozwiązać ten problem, a przynajmniej zminimalizować go w bardzo widoczny sposób. Producent chwali się, że klawiatura otwiera się (jest pokazywana, wysuwana z dołu ekranu) o nawet 20% szybciej niż do tej pory. Poprawione zostało także jej zamykanie, które teraz odbywa się w czasie o 30% krótszym. Kolejną zaletą jest większa responsywność aplikacji podczas wpisywania tekstu wynosząca od 10 do 18% - to przyda się przede wszystkim tym osobom, które są w stanie przy użyciu SwiftKey pisać naprawdę bardzo szybko, a za którymi klawiatura do tej pory mogła nieco nie nadążać np. przez próby generowania nowych predykcji. Trudno powiedzieć, czy zmianie w jakiś sposób uległo użycie pamięci. Na testowym sprzęcie zajmuje ona około 30-35 MB RAM podczas działania w tle. Nowa wersja obsługuje ponadto 12 nowych języków, ale wszystkie z nich są nieco „egzotyczne”, więc tej zmiany raczej nie odczujemy.

Najnowszą wersję klawiatury SwiftKey znajdziecie już w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Twórcy oferują to oprogramowanie tak dla Androida jak i urządzeń Apple z systemem iOS. Od jakiegoś czasu SwiftKey jest programem udostępnianym za darmo, co przy jego możliwościach stanowi nie lada gratkę. Jeżeli jeszcze jej nie znacie, zachęcamy do przetestowania – predykcja przyzwyczaja, a nie brakuje tu także pisania za pomocą gestów (swype), dzielenia klawiatury na dwie odręczne części, regulacji wielkości i wysokości, czy personalizacji przez analizę np. wiadomości, maili i postów w naszych sieciach społecznościowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)