Nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox już dostępna: goodbye, Hello!

Nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox już dostępna: goodbye, Hello!

Nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox już dostępna: goodbye, Hello!
20.09.2016 15:26

Przyzwyczailiśmy się już, że w zbliżonym terminie do użytkowników trafiają nowe wersje dwóch konkurujących ze sobą i popularnych przeglądarek. Pisaliśmy już dziś o dostępności nowej Opery z 40 z wbudowanym VPN-em, czas pochylić się nad zmianami w opublikowanej właśnie nowej wersji przeglądarki Mozilla Firefox, oznaczonej numerem 49.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Firefoksie 49 największej zmiany nie stanowi nowa funkcja, a brak dostępności jednej z dotychczasowych. Mozilla zdecydowała, że czas zakończyć nieudany eksperyment z implementacją Hello – programu wykorzystującego API WebRTC, który z początku stanowił komunikator, by później ewoluować w stronę narzędzia umożliwiającego między innymi udostępnianie ekranu.

Obraz

Dla tych, którzy za Hello będą tęsknić, Mozilla przygotowała artykuł, w którym wymienione zostały zamienniki. Oprócz rezygnacji z Hello, zauważalną zmianą są także nowości w trybie czytelniczym. Możliwe jest wykorzystanie dostępnych w systemie operacyjnym silników mowy do odczytania tekstu na głos, a także bardziej zaawansowane formatowanie. Można już dostosowywać szerokość bloków i wysokość interlinii.

Niektórzy ucieszą się także z poszerzenia dostępności wykorzystania do wyświetlania kart wielu procesów – funkcja ta ma trafić do wszystkich użytkowników Firefoksa dopiero pod koniec stycznia, w wersji 51. Nowa wersja przeglądarki pojawi się zapewne w kanale aktualizacji w ciągu najbliższych godzin, jednak już teraz instalator wersji na Windowsa można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)