Nowa wersja symulatora Firefox OS już dostępna

Nowa wersja symulatora Firefox OS już dostępna

Marcin Paterek
14.03.2013 21:57

Wśród systemów operacyjnych dla smartfonów robi się coraz tłoczniej, bo niemal co chwilę kolejna firma stara się przekonać nas do własnych rozwiązań. Jednym z młodszych graczy na tym rynku jest Mozilla i jej Firefox OS, który można samodzielnie przetestować dzięki instalowanemu w przeglądarce rozszerzeniu Firefox OS Simulator. Fundacja zaprezentowała trzecią wersję aplikacji, która ma obrazować potencjał tkwiący w „ognistym lisie”.

350036388869203905

Wśród nowości wprowadzonych w wersji 3.0 (dostępnej na razie tylko na serwerach FTP Mozilli pod kodową nazwą r2d2b2g) warto wymienić funkcję Push to Device, pozwalającą przesłać aplikację do urządzenia działającego pod kontrolą Firefox OS, które jest połączone z komputerem przez USB. Ponadto symulator może pracować w trybie portretowym lub horyzontalnym, a także udostępnia podstawowe API dla aplikacji wykorzystujących geolokalizację. Oprócz drobnych poprawek stabilności działania, Firefox OS Simulator 3.0 wprowdza również odświeżony interfejs Gaia.

Mozilla ostrzega, że szybkie tempo prac nad symulatorem nie pozwaliło jej w pełni dopracować kodu rozszerzenia i gdzieniegdzie mogą pojawiać się błędy. Choć wersja z numerem 2.0 ukazała się zaledwie miesiąc temu, producent już teraz zdecydował się opublikować jej następcę, tłumacząc to polityką otwartości i chęcią podzielenia się nowymi rozwiązaniami. Mozilla nie ukrywa przy tym, że liczy na wsparcie ze strony internautów, którzy dobrowolnie pomogą przetestować i dopracować ostateczny kształt systemu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)