Nowa wersja Vibera dostępna: przydatne nowości w komunikacji grupowej

Nowa wersja Vibera dostępna: przydatne nowości w komunikacji grupowej
Mariusz Błoński

06.10.2017 13:14, aktual.: 06.10.2017 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Viber należy do popularnych, ale mniej znanych komunikatorów. Jego twórcy, próbując nawiązać walkę z największymi, co jakiś czas dodają doń nowe funkcje. Aktualizacja do wersji 7.7.0 przyniosła kilka interesujących mechanizmów przydatnych w komunikacji grupowej.

Administratorzy grup mogą teraz przypiąć wybrane wiadomości, które będą ukazywały się ich członkom w formie banera na samej górze. Zdjąć lub zmienić taki baner będzie mógł tylko administrator. Możliwe jest zarówno przypięcie już istniejącej wiadomości – poprzez jej przytrzymanie i wybór z menu opcji "Przypnij" – jak i utworzenie oraz przypięcie nowej wiadomości.

Viber zyskał też możliwość odpowiedzi z załączoną wiadomością, podobnie jak ma to miejsce w mailach. Wystarczy, że dłużej przytrzymamy wypowiedź, do której chcemy się odnieść i wybierzemy opcję "Odpowiedz", by oryginalna treść i nasza odpowiedź wyświetliły się razem. Mechanizm ten pozwoli to uniknąć nieporozumień, gdy ktoś zacznie odpowiadać na starsze wiadomości.

Obraz

Ostatnią z przydatnych funkcji jest możliwość utworzenia list. Przyda się ona w sytuacji, gdy nie chcemy tworzyć osobnej grupy, ale chcemy wysłać tę samą wiadomość do wielu osób. Mechanizm taki, znany np. z WhatsApp może posłużyć m.in. do informowania klientów o nowej ofercie czy zaproszeniu znajomych na urodziny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)