Nowa wersja Windows 10 Technical Preview dla smartfonów już dostępna

Nowa wersja Windows 10 Technical Preview dla smartfonów już dostępna

Paweł Piskurewicz
11.04.2015 09:08, aktualizacja: 13.04.2015 13:47

Blisko dwa miesiąca po pierwszej aktualizacji, Microsoft udostępnił nową wersję testową Windows 10 Technical Preview dla urządzeń mobilnych. Tym razem mogą z niej skorzystać prawie wszyscy posiadacze telefonów z serii Lumia wyposażonych w systemem Windows Phone 8.1. Nie obyło się jednak bez problemów. Planowana wczoraj na 19 aktualizacja w większości przypadków była możliwe dopiero po kilku godzinach.

Pełną listę wspieranych urządzeń znajdziecie na oficjalnym blogu Microsoftu. W skrócie można powiedzieć, że najnowszą aktualizację otrzymają wszystkie najpopularniejsze urządzenia z serii Lumia z wyłączeniem Lumi 930/ICON. Kolejnym warunkiem jest zapisanie się do programu Windows Insider oraz pobranie, zainstalowanie i aktywowanie specjalnej aplikacji. Oczywiście jeżeli korzystacie już z poprzedniej wersji Windows 10 Technical Preview to pozostaje Wam jedynie sprawdzić aktualizację.[yt=https://www.youtube.com/watch?v=ckzhX1O6Lto]Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do starszego programu Preview for Developers , otrzymujemy bardzo wczesną i niestabilną wersję systemu. Jak ostrzega sam Microsoft: Tylko nie mów, że Cię nie ostrzegaliśmy... Wersja Technical Preview jest przeznaczona dla największych pasjonatów systemu Windows Phone i znawców zagadnień technicznych. Jeśli więc sądzisz, że S/MIME to coś związanego z mimami, na razie pozostań przy systemie Windows Phone 8.1. O możliwych błędach i ograniczeniach możecie przeczytać na oficjalnym blogu. Warto się z nimi zapoznać, zwłaszcza jeżeli aktualizujecie poprzednią wersję Windows 10, bądź korzystacie z urządzeń z 512MB pamięci. Dodatkowo część z urządzeń przed pobraniem Windows10 otrzymuje aktualizację Windows Phone 8.1 Update 2.Przed instalacją zaleca się wykonanie kopii ważnych danych. Jeżeli po przejściu na Windows 10 Technical Preview zechcecie powrócić do poprzedniej edycji systemu istnieje taka możliwość. W tym celu należy pobrać i skorzystać z narzędzia do odzyskiwania systemu Windows Phone.

Jakie zmiany przynosi ze sobą wczorajsza aktualizacja Windows 10? Na pewno warto wspomnieć o nowej przeglądarce Project Spartan. Teraz możemy ją testować także w mobilnej wersji. Nowych wersji doczekały się aplikacje Outlooka, kalendarza, kontaktów, telefonu, wiadomości, kontaktów i map. Niestety w większości przypadków są to bardzo wczesne wersje, które działają niestabilnie. W przypadku kontaktów otrzymaliśmy możliwość korzystania również ze starszej wersji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

[join][img=wp_ss_20150411_0009][join][img=wp_ss_20150411_0006(1)]Zawiedzione będą osoby, które liczyły na nowe programy z pakietu Office. Te mają się pojawić wkrótce. Już teraz usunięto starą wersję pakietu z systemu co oznacza brak możliwości otwierania, tworzenia i edytowania plików Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote. Windows 10 Technical Preview możecie pobrać za pomocą wspomnianej już aplikacji Insider. Odradzamy instalację na głównym urządzeniu. System w obecnej wersji nie nadaje się do normalnego użytkowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)