Nowe Google Cardboard: plastikowa obudowa i redukcja skutków ubocznych

Nowe Google Cardboard: plastikowa obudowa i redukcja skutków ubocznych08.02.2016 12:47
Nowe Google Cardboard: plastikowa obudowa i redukcja skutków ubocznych

Nieco ponad dwa lata po zaprezentowaniu pierwszej odsłony kartonowych gogli VR o nazwie Cardboard, pojawiają się informacje o tym, że wkrótce Google zaprezentuje kolejną odsłonę. Po spektakularnym sukcesie, jakim okazały się Cardboard, firma ma zamiar nie tylko dostarczyć lepszej jakości soczewki czy obudowy, ale także pracuje nad dużą zmianą w obsłudze VR na Androidzie.

O planach Google informuje Financial Times, który zaznacza, że kolejne gogle będą urządzeniem nieco innej klasy. Zamiarem Google jest bezpośrednia konkurencja z Oculus Rift oraz goglami innych producentów, jak Samsung czy HTC, mowa także o Holo Lens od Microsoftu. Ten ostatni przykład jest o tyle nieoczywisty, że oferuje raczej wyświetlanie dodatkowych elementów ramach „rzeczywistości rozszerzonej”, a nie całkowicie przesłania świat stanowiąc „rzeczywistość wirtualną”.

350172408168343489

Nowe gogle to także nowa konstrukcja. Jednym z pierwszych skojarzeń, jakie wywołuje Cardboard, jest karton, z którego wykonane są gogle. Taki materiał ma szereg zalet, z których wymienić przede wszystkim niewielkie koszty produkcji oraz możliwość samodzielnego wykonania gogli dzięki udostępnionym przez Google schematom. Wiele wskazuje jednak na to, że w drugiej odsłonie Cardboard karton zostanie porzucony na rzecz plastiku. Zmiana ma także nastąpić także w doborze soczewek, nie są jednak znane szczegóły.

Wiadomo natomiast, że Google pracuje nad wsparciem nowych gogli także w kwestii oprogramowania. Chodzi najprawdopodobniej o obsługę trybu gogli jako systemowego procesu Androida. Celem jest przede wszystkim redukcja opóźnień między ruchem głowy użytkownika a oglądanym przez gogle obrazem w panoramie sferycznej.

Szybsze przenoszenie danych z czujników, jak akcelerometr czy żyroskop, mają zredukować negatywne skutki korzystania z nowych gogli Cardboard. Mniejsza opóźnienie to także mniejsze ryzyko wystąpienia zawrotów głowy czy mdłości. O tym, jak Google ma zamiar rozwiązać tę kwestię w nowej, plastikowej odsłonie Cardoboard, mamy się dowiedzieć jeszcze w tym roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)