Nowe Hangouts dla Androida jest według Google szybsze, prostsze i eleganckie

Nowe Hangouts dla Androida jest według Google szybsze, prostsze i eleganckie
10.08.2015 18:15
Nowe Hangouts dla Androida jest według Google szybsze, prostsze i eleganckie
Redakcja
Redakcja

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, firma Google wydała dzisiaj nową wersję komunikatora Hangouts 4.0 dla Androida. Program po swojej premierze nie grzeszył funkcjonalnością i choć w ciągu wielu miesięcy sytuacja uległa znaczącej poprawie, jego użytkownicy wciąż borykali się z różnymi problemami. To ma być ich koniec.

Korporacja chwali się trzema cechami kluczowymi tego wydania. Nowe Hangouts mają być eleganckie – wszystko to za sprawą zaktualizowanego interfejsu zgodnego z założeniami Material Design. No dobrze, ale przecież program oferował płaski interfejs już wcześniej, na czym więc polega zmiana? Jest to przede wszystkim przycisk umożliwiający szybki kontakt z częstymi kontaktami, tworzenie rozmów grupowych, a także połączeń wideo. Oprócz tego nieco zmieniona animacje i efekty po dotknięciu elementów interfejsu, w efekcie czego obsługa powinna być bardziej intuicyjna.

350140563317876673

Całość została także nieco uproszczona za sprawą czytelniejszej listy kontaktów z wygodną wyszukiwarką. W widoku rozmowy poprawiono z kolei dostęp do opcji dodatkowych. Zamiast trzymać je w jednym niewiele mówiącym przycisku, rozbito je na osobne odpowiedzialne za emotikony, dodawanie zdjęć zapisanych na urządzeniu, robienie nowych, umieszczanie naklejek, a także lokalizacji. Oprócz tego pracownicy firmy „obsesyjnie” pracowali nad poprawą szybkości działania i naprawieniem zgłaszanych błędów. W efekcie komunikator powinien być znacznie szybszy, a na dodatek będzie zużywał znacznie mniej energii.

Choć liderem mobilnych komunikatorów wydaje się Messenger od Facebooka, zachęcamy do wypróbowania Hangouts – znajdziecie tu czat tekstowy, ale również bezpłatne rozmowy głosowe i wideo. Zaletą jest także obsługa wiadomości SMS, w efekcie czego program może łączyć dwie funkcje jednocześnie. Najnowszą wersję znajdziecie już w bazie naszego serwis. Firma Google stopniowo udostępnia ją kolejnym użytkownikom, możliwe więc, że Wasze urządzenie nie znajdzie jeszcze ostatniej aktualizacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)