Nowe Hangouts dla Androida jest według Google szybsze, prostsze i eleganckie

Nowe Hangouts dla Androida jest według Google szybsze, prostsze i eleganckie

Nowe Hangouts dla Androida jest według Google szybsze, prostsze i eleganckie
Redakcja
10.08.2015 18:15, aktualizacja: 11.08.2015 08:50

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, firma Google wydała dzisiaj nową wersję komunikatora Hangouts 4.0 dla Androida. Program po swojej premierze nie grzeszył funkcjonalnością i choć w ciągu wielu miesięcy sytuacja uległa znaczącej poprawie, jego użytkownicy wciąż borykali się z różnymi problemami. To ma być ich koniec.

Korporacja chwali się trzema cechami kluczowymi tego wydania. Nowe Hangouts mają być eleganckie – wszystko to za sprawą zaktualizowanego interfejsu zgodnego z założeniami Material Design. No dobrze, ale przecież program oferował płaski interfejs już wcześniej, na czym więc polega zmiana? Jest to przede wszystkim przycisk umożliwiający szybki kontakt z częstymi kontaktami, tworzenie rozmów grupowych, a także połączeń wideo. Oprócz tego nieco zmieniona animacje i efekty po dotknięciu elementów interfejsu, w efekcie czego obsługa powinna być bardziej intuicyjna.

350140563317876673

Całość została także nieco uproszczona za sprawą czytelniejszej listy kontaktów z wygodną wyszukiwarką. W widoku rozmowy poprawiono z kolei dostęp do opcji dodatkowych. Zamiast trzymać je w jednym niewiele mówiącym przycisku, rozbito je na osobne odpowiedzialne za emotikony, dodawanie zdjęć zapisanych na urządzeniu, robienie nowych, umieszczanie naklejek, a także lokalizacji. Oprócz tego pracownicy firmy „obsesyjnie” pracowali nad poprawą szybkości działania i naprawieniem zgłaszanych błędów. W efekcie komunikator powinien być znacznie szybszy, a na dodatek będzie zużywał znacznie mniej energii.

Choć liderem mobilnych komunikatorów wydaje się Messenger od Facebooka, zachęcamy do wypróbowania Hangouts – znajdziecie tu czat tekstowy, ale również bezpłatne rozmowy głosowe i wideo. Zaletą jest także obsługa wiadomości SMS, w efekcie czego program może łączyć dwie funkcje jednocześnie. Najnowszą wersję znajdziecie już w bazie naszego serwis. Firma Google stopniowo udostępnia ją kolejnym użytkownikom, możliwe więc, że Wasze urządzenie nie znajdzie jeszcze ostatniej aktualizacji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)