Nowe informacje o wielkim nieobecnym na E3 – nowym PlayStation

Nowe informacje o wielkim nieobecnym na E3 – nowym PlayStation

Nowe informacje o wielkim nieobecnym na E3 – nowym PlayStation
20.06.2016 13:21

Mimo że na konferencji Sony na targach E3 nie brakowało atrakcji, wśród których należy wymienić przede wszystkiem zapowiedź kolejnego God of War czy tajemniczy zwiastun produkcji Hideo Kojimy, to pewien niedosyt pozostawiła jednak inna kwestia – przez Sony całkowicie przemliczany został temat kolejnej odsłony konsoli PlayStation.

Według dostępnych wcześniej nieoficjalnych informacji, nowa konsola będzie nosiła nazwę PlayStation 4 NEO, a priorytetem w pracach ma być zwiększenie wydajności w stosunku do samego PlayStation 4. Już w momencie pierwszych wzmianek o nowej konsoli, mowa była obsłudze rozdzielczości 4K.

Nowe informacje na temat PlayStation 4 NEO zostały właśnie opublikowane na łamach Eurogamera. Według wielu niezależnych źródeł wynikać ma bowiem, że urządzenie trafi na rynek jeszcze w tym roku. Można zatem przyjąć za pewnik, że Japończycy zaprezentują swoją konsolę wcześniej niż Microsoft swojego Xboksa Scorpio. I trudno zakładać, aby ten wyścig mógł się dla Microsoftu skończyć satysfakcjonująco.

Obraz

To nie jedyne wieści o nowym PlayStation. Jak pisze DualShockers, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wraz z premierą konsoli, zobaczymy także nowe kontrolery DualShock 4.

Tak wynika przynajmniej z dokumentacji, która trafiła właśnie do Federalnej Komisji Komunikacji. Sony ma pracować nad padem, który będzie miał taką samą wagę jak „czwórka”, jednak nadzieję na liczne nowości dają zmiany w oznaczeniu kodowym produktu (widoczne CUH-ZCT2 zastąpiło ZCT1). Sony wyjątkowo skutecznie pilnuje jednak swoich tajemnic, więc niewykluczone, że nowego pada zobaczymy dopiero w dniu premiery samej konsoli.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)