Nowe iPady z biometrią Face ID. Moda na wąskie ramki zawita na tablety?

Nowe iPady z biometrią Face ID. Moda na wąskie ramki zawita na tablety?11.10.2017 09:32
Nowe iPady z biometrią Face ID. Moda na wąskie ramki zawita na tablety?

Nowe iPady Pro, które zadebiutują w 2018 roku, zostaną wyposażone w kamerkę TrueDepth. Została ona już zastosowana w iPhonie X, zapewniając funkcję Face ID. Rozpoznawanie twarzy użytkownika trafi więc także do iPadów Pro oraz stanie się standardem w kolejnych iPhonach.

Kamerka TrueDepth w iPhonie X zastąpiła zabezpieczenie biometryczne wykorzystujące odcisk palca. Rozpoznaje ona ponad 30 tysięcy punktów, tworząc dokładny obraz twarzy. Apple chwali się, że funkcja Face ID jest bezpieczniejsza i trudniejsza do oszukania niż Touch ID pobierający wzorce palca. Nic więc dziwnego, że w przyszłym roku to właśnie Face ID stanie się głównym biometrycznym zabezpieczeniem mobilnych urządzeń z logo nagryzionego jabłka.

Analityk KGI, Ming-Chi Kou, znany z dostarczania sprawdzonych informacji o przyszłych planach Apple, tym razem ujawnił zamiary związane z rozwojem Face ID. Kou uważa, że kamera TrueDepth trafi do kolejnych iPhone’ów, najpewniej całkowicie usuwając Touch ID ze wszystkich nowych modeli. Ma ona znaleźć się również w nowych iPadach, ale będzie ograniczona wyłącznie do modelu Pro, czyli topowego tabletu Apple.

350205401368979393

W związku z zastosowaniem Face ID w iPadach Pro, prawdopodobnie zniknie z nich Touch ID, a także przycisk home. Nie wiemy jeszcze jak smukłe ramki wokół wyświetlacza będzie miał nowy tablet Apple. Możliwe, że będą one jednak szersze niż w iPhonie X, tak by zapewnić wygodny chwyt urządzenia.

Według Ming-Chi Kou, kamera TrueDepth w sprzętach Apple zachęci producentów urządzeń z Androidem do stosowania podobnego rozwiązania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)