Nowe łatki dla Windowsa 10: mało poprawek skutkiem niewielkiej liczby błędów?

Nowe łatki dla Windowsa 10: mało poprawek skutkiem niewielkiej liczby błędów?

Nowe łatki dla Windowsa 10: mało poprawek skutkiem niewielkiej liczby błędów?
Oskar Ziomek
11.07.2018 13:02, aktualizacja: 11.07.2018 13:49

Za nami kolejny wtorek i kolejne zbiorcze aktualizacje Windowsa 10 trafiające do użytkowników przez Windows Update. Najnowsze łatki oznaczono skrótem KB4338819 i podbijają one numer kompilacji systemu na Build 17134.165. Co ciekawe, w tym przypadku zestaw składa się z niewielkiej liczby poprawek, a wytłumaczeniem może być stosunkowo mała liczba błędów, którą w ostatnim czasie zgłosili użytkownicy Windowsa 10. Wśród rozwiązanych problemów znajdują się przede wszystkim modyfikacje pod kątem bezpieczeństwa.

Obraz

Te jak zwykle dotyczą typowych usług i oprogramowania Microsoftu, w tym Internet Explorera, Edge'a, systemowych aplikacji, Adobe Flash Playera, obsługi wirtualizacji, frameworka .NET, jądra Windowsa czy Windows Servera. Jest także mowa o aktywacji debugowania w aplikacjach UWP, jeśli wykorzystywana jest w nich zawartość WebView. Nowa możliwość dotyczy aplikacji dla programistów dostępnej w Sklepie, a chodzi o Microsoft Edge DevTools Preview.

Produktów, których dotyczą aktualizacje jest więcej, a o wszystkich jak zwykle przeczytać można na stronie Microsoftu. Dostępne jest podsumowanie dotyczące kluczowych problemów rozwiązanych w KB4338819 oraz szczegóły związane bezpośrednio z nowościami pod kątem bezpieczeństwa. Trzeba jednak raz jeszcze zaznaczyć, że (szczególnie na tle zbiorczych aktualizacji z poprzednich miesięcy), tym razem lista zmian nie jest szczególnie imponująca – czy Windows 10 faktycznie jest już tak dopracowany, by nie trzeba było w nim naprawiać większej liczby błędów?

Obraz

Warto dodać, że instalacja aktualizacji nie musi się obejść bez dodatkowych kłopotów. Tym razem ewentualne problemy nie mają jednak dotyczyć użytkowników indywidualnych. W firmach mogą się natomiast pojawić problemy z konfiguracją sieci, w wyniku czego można utracić połączenie. Microsoft dodaje, że na tę chwilę nie da się tego problemu rozwiązać. Lekarstwem będą kolejne łatki, które mają się ukazać mniej więcej w połowie lipca, czyli w gruncie rzeczy już za kilka dni.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)