Nowe łatki dla Windowsa 10 rozwiązują problem z dźwiękiem i częściowo ze sterownikami HP

Nowe łatki dla Windowsa 10 rozwiązują problem z dźwiękiem i częściowo ze sterownikami HP

Nowe łatki dla Windowsa 10 rozwiązują problem z dźwiękiem i częściowo ze sterownikami HP
Oskar Ziomek
15.10.2018 10:25

Osoby korzystające z najnowszej wersji Windowsa 10 mogą mieć wiele powodów do narzekania. Znikające pliki czy nieprawidłowe wskazania Menedżera zadań to tylko przykłady problemów, które szybko dały się we znaki pierwszym użytkownikom. Od początku problematyczne były również sterowniki Intel Audio Display, a później ujawniły się także kłopoty z kontrolerem SST. Użytkownicy komputerów HP muszą z kolei walczyć z krytycznymi błędami, które uniemożliwiają uruchomienie systemu. Microsoft stanął jednak na wysokości zadania i udostępnił dwie aktualizacje, które rozwiązują (przynajmniej część) z opisanych problemów.

Pierwszą z udostępnionych łatek jest paczka KB4468304, którą powinni się zainteresować użytkownicy komputerów HP obawiający się problemów z niebieskimi ekranami śmierci podczas uruchamiania systemu po aktualizacji. Jak sugerowano już wcześniej, winne problemów są sterowniki klawiatury: We współpracy z HP Microsoft zidentyfikował sterownik HP, który jest niekompatybilny z niektórymi urządzeniami HP z systemem Windows 10 w wersjach 1803 i 1809 (...) Firma Microsoft usunęła sterownik z witryny Windows Update (...) Ponadto wydano tę aktualizację, aby usunąć niezgodny sterownik z urządzeń oczekujących na ponowne uruchomienie. HP aktywnie pracuje nad tym problemem – czytamy w informacjach opisujących łatkę na stronie wsparcia Windowsa 10.

Na tę chwilę nie wiadomo jednak ile potrwa usunięcie usterki u osób, które już jej doświadczają (trwa oczekiwanie na rozwiązanie ze strony HP pod postacią nowych sterowników), ani jak wydana aktualizacja wpływa na komputery innych marek. Warto bowiem przypomnieć, że wcześniej potwierdzono już występowanie tych samych krytycznych błędów także w przypadku komputerów innych firm, a za przykład podawano urządzenia Della.

Druga udostępniona aktualizacja oznaczona jest skrótem KB4468550 i rozwiązuje problem braku dźwięku w systemie po instalacji sterowników Intela. Mowa o oprogramowaniu Intel Smart Sound Technology w wersji 09.21.00.3755, którego instalacja (niezależnie od metody) mogła powodować wyłączenie dźwięku w komputerze. Po instalacji powyższej aktualizacji problem nie powinien już występować, choć Microsoft zaznacza, że zmiany będą na pewno widoczne dopiero po ponownym uruchomieniu komputera.

Obydwie opisane łatki powinny automatycznie trafić do użytkowników sprzętów, których dotyczą problemy za pośrednictwem Windows Update. Alternatywnie możliwa jest oczywiście ręczna instalacja z wykorzystaniem plików dostępnych w katalogu aktualizacji na stronie Microsoftu.

Pozostając w tematyce październikowej aktualizacji Windowsa 10 warto przypomnieć, że użytkownicy wciąż czekają na ponowne uruchomienie jej wdrażania. Po wykryciu problemu znikających plików, aktualizacja została wstrzymana i po rozwiązaniu usterek trafiła ponownie w ręce testerów, gdzie jest już dostępna od około tygodnia. Na tę chwilę nie wiadomo jak długo potrwają jeszcze testy, nim Microsoft uzna, że nowa wersja systemu jest już wolna od usterek i będzie ją można ponownie udostępnić wszystkim użytkownikom Windowsa 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)