Nowe MacBooki: 8 GB RAM-u dla wszystkich i różowe wykończenie

Nowe MacBooki: 8 GB RAM-u dla wszystkich i różowe wykończenie

Nowe MacBooki: 8 GB RAM-u dla wszystkich i różowe wykończenie
19.04.2016 15:43

Apple zaprezentowało dziś odświeżoną wersją MacBooka. Oprócz zaktualizowanej specyfikacji technicznej, przygotowano także nowy wariant kolorystyczny. Zadowolenie konsumentów może wywołać fakt, że Apple przyjęło w tym przypadku za standard 8-gigabajtową wielkość RAM-u.

Tegoroczna odsłona MacBooka z 12-calowym wyświetlaczem Retina została wyposażona w procesory Intela, Core M szóstej generacji, taktowane z częstotliwością, w zależności od konfiguracji, od 1,1 do 1,3 GHz (i 3,1 w trybie turbo). Ponadto do nowych MacBooków trafiły także kości RAM taktowane z częstotliwością 1866 MHz.

Obraz

Nowy jest także układ graficzny – zastosowano Intel HD Graphics 515, co, według Apple’a, ma zwiększyć wydajność w stosunku do poprzedniej odsłony o 25%. Dzięki powyższej konfiguracji udało się także uzyskać skuteczniejszą energooszczędność – nowe Maki mają pozwalać na 10 godzin przeglądania Sieci bez konieczności ładowania.

Specyfikacja dwóch podstawowych wariantów prezentuje się następująco:

W kwestii samej konstrukcji czy wzornictwa nie wprowadzono nowości. Niektórych ucieszy natomiast fakt, że tegoroczna odsłona MacBooków będzie dostępna także w wariancie Rose Gold. Urządzenia mają być dostępne w sprzedaży internetowej jeszcze dzisiaj, polskie ceny pojawią się wkrótce.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (124)