Nowe MacBooki Pro początkiem upadku Apple? Spadek z 1 na 5 miejsce

Nowe MacBooki Pro początkiem upadku Apple? Spadek z 1 na 5 miejsce

11.04.2017 14:35, aktual.: 11.04.2017 19:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe MacBooki Pro to niezmiennie urządzenia ze świetnym gładzikiem, wysoką jakością wykonania, dopracowanym macOS-em i atrakcyjnym wzornictwem, jednak brak magii Apple przyczynia się do upadku laptopów Apple. Firma nadal ma silną pozycję, ale spadła na 5 miejsce, ustępując konkurencji z Windowsem.

MacBooki Pro to bardzo dobre urządzenia, ale nie można powiedzieć, że są bez wad. Te laptopy kierowane są dla bardziej wymagających użytkowników, przede wszystkim tych potrzebujących większej wydajności. Tacy klienci potrzebują często bogatego pakietu wbudowanych złącz, czego nowe MacBooki nie zapewniają. Także dotykowy Touch Bar niekoniecznie sprawdzi się w pracy z profesjonalnym oprogramowaniem.

Obraz

Serwis laptopmag.com, specjalizujący się w testowaniu laptopów, przygotował ranking, wyłaniający najlepszych producentów laptopów. Pod uwagę wzięto m.in. średnią ocen poszczególnych modeli, innowacje, ceny czy wsparcie techniczne. Najwięcej punktów i pierwsze miejsce zdobyło chińskie Lenovo, druga pozycja należy do Asusa, a podium zamyka Dell.

Laptopy Apple, przez wielu uważane za wyznacznik jakości, znalazły się na piątej pozycji. Warto zauważyć, że w ciągu ostatnich czterech lat, to właśnie Apple zajmowało zawsze pierwsze miejsce. Mamy do czynienia ze spadkiem i to dość znaczącym.

Obraz

Obecną pozycję Apple zawdzięcza ospałości w adaptowaniu innowacji. W przypadku nowych MacBooków Pro także wysokim cenom oraz pomysłom takim jak Touch Bar, które niewiele wnoszą do pracy profesjonalistów. Patrząc na ostatnie decyzje Apple, odnieść można wrażenie, że firma zapomniała o swojej dawnej ostoi, profesjonalistów z branży kreatywnej. Jeśli dalej tak pójdzie, a na rynku zaczną pojawiać się tak dobre produkty konkurencji jak Microsoft Studio, to MacBooki i Maki Pro mogą zostać zastąpione przez komputery z Windowsem 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (96)
Zobacz także