Nowe MacBooki Pro to era Touch Bara i noszenia przejściówek

Nowe MacBooki Pro to era Touch Bara i noszenia przejściówek

28.10.2016 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Emocje (były jakieś?) po wczorajszej konferencji Apple już opadły, możemy więc spokojnie przyjrzeć się nowym MacBookom Pro. Kontrowersyjny jest nowy pakiet złącz – cztery USB Type-C/Thunderbolt oraz minijack. Problemy pojawią się nawet podczas podłączenia sprzętu Apple, w tym najnowszego iPhone’a.

Pokazane zaledwie kilka godzin temu nowe MacBooki wzbudzają mieszane uczucia. Z pewnością wyglądają bardzo dobrze, zapewniają wysoką wydajność, a Touch Bar to mały krok w ciekawym kierunku. Mimo tego, pojawią się opinie, że to jednak Microsoft wypadał lepiej podczas swojej konferencji, a kiedyś wizjonerskie Apple, stało się po prostu nudne.

Obraz

W nowych MacBookach Pro pozostało złącze minijack, które już zostało wyeliminowane w iPhonie 7. Widzimy tutaj pewną niespójność, klienci Apple będą musieli mieć dwie oddzielne pary słuchawek – jedna dla MacBooka Pro, druga dla iPhone’a. Trochę to zabawne, że Pro oznacza dostępność minijacka, czyżby to złącze stało się elitarne w świecie Apple? Druga opcja to odpowiednia przejściówka kosztująca 49 zł.

To jednak nie słuchawki będą największym problemem, a cztery Thunderbolty 3 z gniazdkiem USB Type-C . Nowe złącza wykorzystamy do ładowania, przesyłania danych czy obrazu, w założeniach mają one zastąpić wszystkie poprzednie porty. Zanim to nastąpi, będziemy musieli wyposażyć się w zestaw przejściówek. Nawet podczas próby podłączenia iPhone’a 7, musimy wyposażyć się w przejściówkę z USB Type-C na Lighting – 129 zł.

Obraz

Oczywiście Apple będzie namawiało nas do korzystania z chmury, ale nadal zwykły kabel jest często wygodniejszy, zwłaszcza przy synchronizacji większej ilości danych. Dodatkowo, bez dokupienia przejściówki, nie będziemy mogli już podładować iPhone’a korzystając z MacBooka Pro.

Osobom przymierzającym się do kupna nowego MacBooka Pro, proponujemy dokładniej przyjrzeć się liście przejściówek. Czytnik kart pamięci to 230 zł, przejściówka na Ethernet – 160 zł, starszy standard USB dostaniemy za 99 zł, a za zestaw HDMI + standardowe USB zapłacić będziemy musieli 350 zł. W świecie laptopów Apple nadeszła więc era Touch Bara i noszenia przejściówek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)