Nowe możliwości tabletów i hybryd dzięki technologii AMD Turbo Dock

Nowe możliwości tabletów i hybryd dzięki technologii AMD Turbo Dock

Marcin Wilk
21.02.2013 16:00

Firma AMD zaczęła poważnie myśleć o swojej pozycji na rynku urządzeń mobilnych. Na zbliżających się targach Mobile World Congress pokaże technologię Turbo Dock poprawiającą wydajność tabletów i komputerów hybrydowych. Ma ona zautomatyzować dopasowywanie działania procesora APU przy wykonywanych czynnościach, pozwalając zaoszczędzić energię, jednocześnie wydłużając czas pracy urządzenia.

Technologia AMD Turbo Dock jeszcze w tym roku ma być wykorzystana w systemach hybrydowych z układami typu System-on-Chip (SoC) „Temash”, z którymi można było zapoznać się podczas tegorocznych targów CES. Są to ultra-energooszczędne procesory AMD przeznaczone dla tabletów i hybryd, wyposażone w układy Radeon HD. Według producenta zapewnia on pięciokrotnie wyższą wydajność graficzną od konkurencyjnych rozwiązań — na przykład równie energooszczędnego Intel Atom Z2760. Zdaniem AMD ma to być najwydajniejszy układ dla tabletów i laptopów opartych na architekturze x86, jaki będzie obecny na rynku w tym roku.

Moc ma być jednak dostępna w miarę potrzeby. Uruchomione aplikacje i obciążenie sprzętu są monitorowane na bieżąco, więc możemy spodziewać się równoważenia wydajności i zużycia energii. Granice się podniosą, kiedy część „tabletowa” zostanie połączona ze stacją dokującą z klawiaturą fizyczną. AMD zakłada, że w tej konfiguracji użytkownik będzie oczekiwał od swojej maszyny wydajności pozwalającej na przykład na granie i zamierza dać mu w szczycie nawet 40% więcej. Po rozłączeniu urządzeń Turbo Dock automatycznie schodzi na niższy bieg i wraca do oszczędzania energii.

AMD Turbo Dock Technology

Producent informuje, że wszystkie tablety i komputery hybrydowe bazujące na rozwiązaniach AMD będą obsługiwały systemy operacyjne Windows 7 i Windows 8 z kompatybilnością wsteczną dla wszystkich aplikacji. Karty graficzne wraz z obsługą rozdzielczości Full HD 1080p mają obsługiwać zewnętrzne wyświetlacze i oferować „imponującą” wydajność w grach wykorzystujących DirectX 11. Dodatkowo, dzięki technologii AMD Start Now tablety i hybrydy mają się uruchamiać i budzić z trybu uśpienia niezwykle szybko. Wszystkie urządzenia AMD mają mieć również dostęp do strefy producenta AppZone, z której będzie można ściągnąć aplikacje w pełni wykorzystujące zdolności obliczeniowe procesorów APU.

Na targach w Barcelonie będzie można zobaczyć prezentacje obejmującą wiodące aplikacje i gry na obydwu cztero- i dwurdzeniowych wersjach procesorów zbudowanych w procesie technologicznym 28 mm. Postaramy dowiedzieć się więcej na ich temat podczas zbliżających się targów CeBIT.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)