Nowe procesory AMD z chłodzeniem Wraith Cooler już w sprzedaży #prasówka

Nowe procesory AMD z chłodzeniem Wraith Cooler już w sprzedaży #prasówka

Nowe procesory AMD z chłodzeniem Wraith Cooler już w sprzedaży #prasówka
Łukasz Maślanka
25.04.2016 13:26

Od 22 kwietnia br. dostępne w sprzedaży są procesory AMD wyposażone w chłodzenie Wraith Cooler: AMD FX-8350 i FX-6350. Co ważne, pomimo dołączenia bardziej zaawansowanego chłodzenia ich cena nie uległa zmianie i wynosi odpowiednio ok. 180 i 130 dolarów, co przy obecnym kursie tej waluty przekłada się na ok. 730 i 530 PLN. Tym samym osoby, które kupią wskazane modele procesorów, otrzymają w pakiecie wydajny i cichy zarazem system ze stylową osłoną wentylatora z podświetlonym logo AMD.

350176063890089921

Procesory te, jak całą serię FX, cechuje odblokowany mnożnik, który pozwala dostosować wydajność i pobór energii do wymagań za pomocą np. wygodnej w użyciu aplikacji AMD OverDrive. Wyposażone w nawet 8 rdzeni są też znakomitym rozwiązaniem do gier DirectX 12, tj. zgodnych z najnowszym API graficznym firmy Microsoft. Dzięki tej technologii gry mogą znacznie lepiej niż kiedyś wykorzystywać 4 lub więcej rdzeni procesora, co w tytułach takich jak np. Ashes of the Singularity i Hitman przekłada się na bardziej płynną rozgrywkę. To oczywiście nie jedyne gry obsługujące DirectX 12, jakie już wydano, a do tego kolejne już nadchodzą (np. Total War: Warhammer, Deus Ex: Mankind Divided) i możemy spodziewać się, że sukcesywnie będzie ich na rynku przybywać.

Dla entuzjastów wirtualnej rzeczywistości ważną informacją będzie również to, że firmy odpowiedzialne za Vive, czyli HTC i Valve rekomendują procesory AMD FX-8350 i wyższe do obsługi swojego zestawu VR. Przy czym pomimo tego w opracowanym przez Valve teście SteamVR zarówno FX-8350 jak i FX-6350 uzyskują najwyższy możliwy wynik oczywiście w połączeniu z odpowiednią kartą graficzną. Niezależne testy wskazują ponadto, że nawet 6-rdzeniowy FX-6350 działający w parze z kartą graficzną Radeon R9 390 lub inną o zbliżonej wydajności zapewnia odpowiednią wydajność także dla Oculus Rift. W rzeczywistości nawet procesory AMD Athlon X4 jak i serii A10 przechodzą pomyślnie test SteamVR.

Od lutego 2016 r. (włączając w to odświeżone zestawy FX-8350 i FX-6350) firma AMD wprowadziła nowe systemy chłodzenia do aż 12 modeli procesorów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)