Nowe smartfony Nokii dopiero w 2017 r., ale powrót marki na rynek ma być huczny

Nowe smartfony Nokii dopiero w 2017 r., ale powrót marki na rynek ma być huczny04.11.2016 16:25
Nowe smartfony Nokii dopiero w 2017 r., ale powrót marki na rynek ma być huczny

Z niecierpliwością czekamy na nowe smartfony Nokii choćby zewzględu na lokalny patriotyzm – biura polskiego oddziału tejfińskiej firmy są niedaleko od nas. Cieszyliśmy się więc zdoniesień, że pierwsze dwa nowe modele, już nie z Windows lecz zAndroidem, pojawią się jeszcze przed świętami. Niestety przyjdziepoczekać dłużej – w zamian możemy spodziewać się powrotuNokii na rynek z wielkim impetem.

Firma HMD Global Oy, którą założonow tym roku z myślą o zabezpieczeniu produkcji urządzeń mobilnychpod marką Nokia, dysponuje wszystkimi licencjami Nokia Technologies,10-letnią wyłącznością na korzystanie z marki, jak równieżcałym portfolio patentów telekomunikacyjnych niezbędnych dziś dostworzenia własnego smartfonu. HMD miało też pozyskać odMicrosoftu prawa do używania marki Nokia, jakimi firma z Redmonddysponuje do końca 2016 roku.

Najwyraźniej zdecydowano się ich nie odkupywać, lecz zaczekaćdo roku 2017. Przygotowująca się do produkcji nowych słuchawekNokii firma ogłosiła, że wybrała swoją agencję reklamową. Jestnią brytyjski Mother,który pomoże globalnie rozpoznawaną, budzącą zaufanie markęNokii wprowadzić ponownie na rynek. Jak stwierdził szef HMDGlobal Pekka Rantala, chodzi też o dotarcie do nowego pokoleniakonsumentów. I nic dziwnego, dziś dla wielu młodych ludzi Nokiakojarzyć się może tylko ze starożytnymi komórkami z maleńkimiekranikami, w ostateczności z tymi smartfonami, na których nie dałosię zainstalować Snapchata i nie działał Pokemon GO.

Pierwszym zadaniem Mothera dla HMD Global będzie przeprowadzenieglobalnej kampanii reklamowej smartfonów Nokii na początku 2017roku, po czym nastąpić mają premiery produktowe kolejnych modeli.Zobaczymy, jak sobie z tym poradzi – co prawda Mother nigdy jeszczenie robił niczego dla branży mobilnej, ale jego dotychczasowekampaniereklamowe były pomysłowe, realizowane na wysokim poziomie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)