Nowe smartfony Nokii: najwyższa półka, Snapdragon 820 i Android Nougat

Nowe smartfony Nokii: najwyższa półka, Snapdragon 820 i Android Nougat

Nowe smartfony Nokii: najwyższa półka, Snapdragon 820 i Android Nougat
18.07.2016 14:50

W ostatnim czasie opisywaliśmy całkiem ciekawą i nie mniej prawdopodobną teorię, według której produkcją smartfonów Nokii miałby zająć się japoński Sharp. Mimo że informacje te nie znalazły dotąd oficjalnego potwierdzenia, to dysponujemy już kolejnymi informacjami na temat powrotu Nokii na rynek smartfonów.

Według powołującego się na zaufane źródło serwisu Nokia Poweruser, Nokia pracuje nad dwoma urządzeniami przeznaczonymi dla najbardziej wymagających użytkowników. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, preinstalowany ma na nich zostać Android, dziś wiemy już, że będzie to najpewniej, będąca na razie w fazie beta, wersja Nougat.

Obraz

Dwa pierwsze smartfony, jakie Nokia zaprezentuje po wieloletniej przerwie, będą różniły się wielkością: mniejszy z nich ma zostać wyposażony w ekran o przekątnej 5,2 cala, zaś ekran drugiego ma być 5,5-calowy. Nokia ma także zamiar spełnić duże wymagania dotyczące najwyższej jakości wykonania urządzeń, z czego znana była za czasów swojej świetności: obudowa ma być metalowa i spełniać wymogi IP68.

Mimo niedawnej premiery Snapdragona 821, to model 820 ma trafić do obu urządzeń. Jak przekonaliśmy się na przykładzie nieudanej Nokii X, firma nie ma oporów przed daleko idącymi modyfikacjami Androida. W nowych smartfonach doświadczenie użytkownika ma się opierać na preinstalowanym minimalistycznym Z Launcherze. Oba urządzenia mają trafić na rynek w czwartym kwartale tego roku, lub na początku przyszłego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)