Nowe smartfony Samsunga z szybszą konfiguracją. Galaxy S9 poustawiasz głosem

Nowe smartfony Samsunga z szybszą konfiguracją. Galaxy S9 poustawiasz głosem05.02.2018 19:36
Nowe smartfony Samsunga z szybszą konfiguracją. Galaxy S9 poustawiasz głosem

Znacie to uczucie, gdy wyjmujecie nowiutkiego smartfona z pudełka i zamiast móc go używać po włączeniu, musicie przedrzeć się przez prawie 30 ekranów z pytaniami o ustawienia? Samsung obiecuje, że oszczędzi tego cierpienia nabywcom Galaxy S9 i S9+. Pomoże w tym wirtualny asystent Bixby.

Asystent głosowy Samsunga, znany jako Bixby, poprowadzi użytkownika przez pierwszą konfigurację nowiutkiego smartfonu. Zamiast czytać instrukcje na każdym z ekranów smartfonu i wybierać odpowiednie opcje, będziemy mogli z nim „porozmawiać”. Bixby zada pytania, zaś użytkownik odpowie na nie, w ten sposób wprowadzając ustawienia. Pominiemy w ten sposób sporo ekranów, gestów i czytania instrukcji. To niezła opcja, gdyż Samsung wprowadza mnóstwo możliwości do swoich topowych urządzeń, których konfiguracja może zająć nawet kilka minut i dla początkujących użytkowników jest zwyczajnie trudna.

Samsung może skorzystać na jeszcze jednym froncie. Jeśli produkt ma być naprawdę zaawansowany, od pierwszych chwil powinien sprawiać wrażenie, że wie, czego chce użytkownik. Na szczęście nic nie wskazuje na to, by nie można było korzystać z Bixby bez mówienia – w końcu nie wszyscy to lubią.

<string name="intro_welcome_message">"Hi, I'm Bixby! Let's set up your phone."</string> [...] <string name="bixby_main_intro_screen_additional_text_2">You can read a button aloud to move on, or tap if you prefer.</string>

Informacje o potencjalnej roli Bixby przy pierwszym uruchomieniu smartfonu zostały znalezione w kompilacjach Androida Oreo dla Galaxy S8. W aplikacji SetupWizard już znajdują się widoczne powyżej odniesienia do SI Samsunga, jednak jeszcze nie są przez nią interpretowane. Zapewne potrzebna jest jeszcze aktualizacja asystenta.

Smartfony Galaxy S9 i S9+ zostaną zaprezentowane 25 lutego w Barcelonie. Wiemy o nich już sporo, znamy specyfikację i szczegóły konstrukcji aparatu. Od strony oprogramowania możemy spodziewać się dużej roli sztucznej inteligencji w korzystaniu ze smartfonu, co Samsung sugerował podczas premiery Bixby w Chinach. Być może konfiguracja z pomocą Bixby to część zapowiadanego AI UX. Ponadto SI będzie wykorzystana w fotografii do wykrywania głębi w trybie portretowym i rozmywania tła oraz umieszczania naklejek „w przestrzeni”. Posłuży do tego zapewne dedykowany koprocesor dla SI w układach Snapdragon 845 i Exynos 9810. Warto też wspomnieć o odpowiedzi na rozpoznawanie twarzy Apple'a przy odblokowaniu smartfonu – Intelligent Scan.

Za to wszystko przyjdzie nam zapłacić jeszcze więcej, niż za S8. Brytyjskie źródła mówią o nawet 100 funtach różnicy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)