Nowe sterowniki Nvidii na Windowsa to przede wszystkim wsparcie dla Vulkana

Nowe sterowniki Nvidii na Windowsa to przede wszystkim wsparcie dla Vulkana

Nowe sterowniki Nvidii na Windowsa to przede wszystkim wsparcie dla Vulkana
08.03.2016 12:03

NVIDIA opublikowała nową wersję sterowników do swoich kart graficznych. Przynoszą one optymalizację w wybranych grach, naprawę usterek i co najważniejsze, wsparcie dla interfejsu grafiki Vulkan 1.0.

Nowa wersja została oznaczona numerkiem 364.47. Zacznijmy od gier, sterowniki zostały zoptymalizowane pod kątem takich tytułów jak Tom Clancy’s The Division, Hitman, Need for Speed, Ashes of the Singularity oraz Rise of the Tomb Raider. Dodane zostały profile SLI do takich produkcji jak Hitman, The Technomancer, a także Zui Zhong Bing Qi (Ultimate Weapon). Dodano możliwość skorzystania z 3D Vision w Rise of the Tomb Raider. NVIDIA nie zaleca by korzystać z 3D Vision w następujących grach: Call of Duty: Black Ops 3, Far Cry Primal, Just Cause 3, Need for Speed oraz Star Wars Battlefront.

Obraz

Najważniejszą nowością jest jednak wprowadzenia wsparcia dla API Vulkan. W skrócie, interfejs Vulkan to dzieło grupy Khronos, zaprojektowane jako konkurent dla Direct3D 12 Microsoftu. Pod wieloma względami można go nazwać następcą OpenGL, pisanym z myślą o elektronicznej rozrywce. To właśnie Vulkan ma oferować uniwersalne API dla twórców gier, które odciągnie ich od rozwiązań Microsoftu i ułatwi przenoszenie tytułów między platformami. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o interfejsie Vulkan, to konieczne zajrzycie do naszego artykułu.

Obecnie niewiele gier korzysta z interfejsu Vulkan. Jednak wprowadzenie przez Nvidię wsparcia już teraz, powinno przełożyć się na większe zainteresowanie ze strony programistów, szczególnie tych, którzy blisko współpracują z Zielonymi i zainteresowani są przenoszeniem gier z PC na androidowe tablety i konsole.

Nowe sterowniki to także poprawki błędów, skupiono się przede wszystkim na systemie Windows 10. Informację o dostępności aktualizacji powinniście otrzymać automatycznie. Sterowniki możecie również pobrać ręcznie, nowa wersja dostępna jest w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)