Nowe Surface'y jeszcze w tym miesiącu, ale Surface Phone mocno się spóźni

Nowe Surface'y jeszcze w tym miesiącu, ale Surface Phone mocno się spóźni

Nowe Surface'y jeszcze w tym miesiącu, ale Surface Phone mocno się spóźni
10.10.2016 13:11, aktualizacja: 10.10.2016 14:50

Microsoft ogłosił, że kolejna duża impreza, na której zaprezentowane zostaną nowości sprzętowe, odbędzie się już 26 października. Dotąd dysponowaliśmy kilkoma niezależnymi przeciekami, według których jeszcze w tym roku rodzina urządzeń Surface powiększy się, czego zatem możemy oczekiwać już za nieco ponad dwa tygodnie?

Pod koniec sierpnia Microsoft zaprezentował na oficjalnym koncie linii Surface na Instagramie grafikę, na której widać prawdopodobnie fragment nowego Surface Booka. Na tej podstawie wiadomo o nim tyle, że korporacja zrezygnowała ze świetnych zawiasów z poprzedniej odsłony, które jednak miały swoją wadę – przy złożonym urządzeniu między ekranem a klawiaturą pozostawało sporo przestrzeni. Aktualizacja, 14:47: Ale tylko prawdopodobnie, bo – jak zwraca uwagę użytkownik Kuragari91 – według Rudy'ego Huyna, na grafice widoczny jest stary Surface Book.

Czy zatem nowy Surface Book będzie jedynym urządzeniem, jakie Microsoft pokaże jeszcze w tym miesiącu? Można byłoby tak stwierdzić, na podstawie zdjęć wyciekłych w lipcu. W siedzibie Microsoftu stoi bowiem gablota, na której znalazły się dotychczas wydane Surface'y, jak i te, które trafią na rynek w przyszłości. Znalazła się tam tylko jedna pozycja z tegoroczną datą.

Surface Pro 4 najnowsze dzieło Microsoftu w naszych rękach

Z drugiej zaś strony wiele nieoficjalnych źródeł wspomina o tym, że Microsoft pracuje nad komputerem all-in-one, niewykluczone jednak, że ten będzie stanowił jedną z trzech urządzeń, których premiera będzie miała miejsce w przyszłym roku. Najwięcej emocji budzi chyba jednak urządzenie innej klasy, nazywane roboczo ostatnią szansą mobilnego Windowsa, czyli Surface Phone. Niestety, dla oczekujących nowych informacji o tym smartfonie, nie mamy dobrych wieści.

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez ZDNet, wcześniejsze informacje o premierze Surface Phone'a w pierwszym kwartale 2017 roku mogą się okazać nieaktualne. Microsoft miał bowiem zdecydować, że urządzenie pojawi się już po premierze aktualizacji Redstone 2. Mowa już nawet nie o końcu przyszłego roku, ale nawet o początku roku 2018. Czy do tego czasu pozostanie choćby jeden miłośnik mobilnego Windowsa, który będzie jeszcze wierzył, że system ma przed sobą przyszłość?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)