Nowe telewizory 4K HDR Sony BRAVIA docierają do Europy #prasówka

Nowe telewizory 4K HDR Sony BRAVIA docierają do Europy #prasówka

Nowe telewizory 4K HDR Sony BRAVIA docierają do Europy #prasówka
22.07.2016 15:13

Firma Sony poinformowała o dostępności nowych telewizorów 4K HDR z pięciu serii: XD83, XD80, XD75, XD70 oraz SD80. Choć są one przeznaczone do pomieszczeń o różnej wielkości i zaprojektowane z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników, wszystkie zapewniają znakomite wrażenia przy oglądaniu obrazu w rozdzielczości 4K oraz umożliwiają interpolację źródeł HD do jakości bliskiej 4K.

Obraz

Obraz wyświetlany na telewizorach 4K HDR BRAVIA firmy Sony składa się z ponad ośmiu milionów pikseli i zawiera cztery razy więcej szczegółów niż obraz Full HD. Filmy, programy telewizyjne, zdjęcia i materiały ze smartfona wyglądają lepiej dzięki rozdzielczości 4K i specjalnym technologiom Sony. Jedna z nich, 4K X-Reality™ PRO, jest oparta na firmowym algorytmie oraz bazie danych Sony i pozwala uzyskać znakomity wygląd szczegółów w obrazie z dowolnego źródła: telewizji, płyty DVD/Blu-ray Disc, wideo z Internetu, fotografii cyfrowej itp.

Nowe telewizory 4K HDR Sony BRAVIA są zgodne z technologią HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki), mogą więc odbierać i przetwarzać obraz w nowym standardzie wideo[i]. W połączeniu z rozdzielczością 4K Ultra HD, technologia HDR zmienia sposób oglądania telewizji i zwiększa szczegółowość, kontrast oraz bogactwo kolorów w obrazie.Użytkownicy wszystkich pięciu nowych telewizorów 4K HDR BRAVIA firmy Sony mogą korzystać ze stworzonego przez Google systemu operacyjnego Android TV. Ułatwia on oglądanie materiałów wideo w transmisji strumieniowej, dostęp do serwisów z programami telewizyjnymi i grami. Dzięki Android TV użytkownicy telewizorów Sony mają dostęp do najpopularniejszej na świecie, intuicyjnej w użyciu platformy mobilnej, która zapewnia wyjątkową rozrywkę każdemu użytkownikowi.

Obraz

Fani telewizji mogą oglądać najlepsze programy i ponadczasowe filmy z repertuaru serwisów Google Play, Netflix, Amazon Video, YouTube i innych. Sklep Google Play, dostępny bezpośrednio w telewizorze, oferuje także mnóstwo gier i dodatkowych aplikacji. Dzięki technologii Google Cast można wyświetlać na ekranie telewizora ulubione aplikacje rozrywkowe, jak Netflix czy YouTube, zainstalowane w urządzeniu z systemem Android/iOS bądź komputerze Mac, Windows albo Chromebook.

Więcej informacji o nowych telewizorach Sony znaleźć można na stronie internetowej producenta.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)