Nowe trendy we wzornictwie? Google patentuje... kolorowe wyłączone wyświetlacze

Nowe trendy we wzornictwie? Google patentuje... kolorowe wyłączone wyświetlacze15.07.2015 17:11
Nowe trendy we wzornictwie? Google patentuje... kolorowe wyłączone wyświetlacze

Mogłoby się wydawać, że użytkownicy smartfonów poświęcają im najwięcej uwagi przede wszystkim, gdy ich ekran jest włączony. Najnowszy patent Google opiera się jednak na innym założeniu i ma na celu uatrakcyjnić wygląd urządzenia wtedy, gdy… nikt go nie używa.

Różne systemy operacyjne, czy nawet poszczególne nakładki na Androida rozwiązują kwestię ekranu blokady na mnóstwo sposobów. Liczba i rodzaj wyświetlanych informacji, powiadomień czy metoda odblokowywania ekranu może być w zasadzie dowolnie konfigurowana przez użytkownika. Dotychczas jednak niewiele dokonano w zakresie uatrakcyjnienia wyglądu… wygaszonego wyświetlacza. Dotychczas, bo rękawy w tej sprawie zakasało Google.

350139056455444417

Google uzyskało patent 14 lipca. Obejmuje on możliwości dostosowania barwy niepodświetlonego wyświetlacza do koloru obudowy smartfona. Biorąc pod uwagę dużą ogólność dostępnych schematów, można tylko spekulować jak firma ma zamiar „pokolorować” niepodświetlony wyświetlacz. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest możliwość umieszczenia na nim znanego z e-booków papieru elektronicznego E Ink.

Nie ma oczywiście gwarancji, że swoiste maskowanie wyłączonego wyświetlacza zostanie w najbliższym urzeczywistnione. Zastrzeżenia użytkowników wzbudzi zapewne kolejny (choć biorąc pod uwagę E Inka, nieszczególnie łakomy) zjadacz energii, który nie przynosi żadnej funkcji poza ewentualnym upiększeniem urządzenia. Upiększeniem, które stanie się widoczne dopiero w momencie, kiedy nikt nie będzie go używał.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)