Nowe ustawienia konta Google dostępne: więcej przejrzystości i kontroli

Nowe ustawienia konta Google dostępne: więcej przejrzystości i kontroli

Nowe ustawienia konta Google dostępne: więcej przejrzystości i kontroli
21.06.2018 17:30

Użytkownicy smartfonów z Androidem otrzymali nową wersję narzędzi, które teraz pozwalają lepiej kontrolować prywatność i ustawienia konta. Google oficjalnie poinformowało o udostępnieniu przebudowanego Konta Google.

Nowa wersja to przede wszystkim odświeżone narzędzia ułatwiające nawigację po koncie użytkownika, lepiej widoczne powiadomienia o bezpieczeństwie i prywatności oraz szczegółowe podsumowania istotnych informacji, takich jak dane osobiste, urządzenia, metody płatności, zakupy, subskrypcje, rezerwacje i kontakty.

Wprowadzona została nowa opcja wyszukiwania, która ma ułatwić znalezienie konkretnych opcji, np. zmianę hasła. Dodatkowo pomoc można znaleźć w nowej sekcji pomocy technicznej. Znajdziemy tutaj pomoc dotyczącą typowych zadań, takich jak zwiększenie dostępnego miejsca na koncie, oraz uzyskacie odpowiedzi od ekspertów ze społeczności.

Obraz

Google usprawniło także ustawienia związane z prywatnością. Nowy wygląd Konta Google ma ułatwić zrozumienie, jakie informacje są przechowywane i pomóc w zarządzaniu zgromadzonymi danymi. W sekcji Dane i personalizacja użytkownik zdecyduje, jakie rodzaje aktywności są zapisywane na koncie. Znajdziemy tam również niedawno zaktualizowaną usługę Sprawdzania Prywatności, która pomoże w przeglądaniu ustawień dotyczących prywatności.

Obraz

Z pewnością nowy wygląd jest bardziej przejrzysty i powinien ułatwić zarządzanie prywatnością. Jak wiemy Google zbiera naprawdę dużo informacji o użytkowniku, warto więc mieć dopracowane narzędzie do zarządzania tymi danymi. Nowe funkcje powinny już być dostępne dla wszystkich użytkowników systemu Android i zostaną wdrożone także na iOS oraz w przeglądarce jeszcze w tym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)