Nowe wersje konsoli Nintendo 2DS XL – wśród nich edycja dla fanów Minecrafta

Nowe wersje konsoli Nintendo 2DS XL – wśród nich edycja dla fanów Minecrafta

Mężczyzna grający na konsoli Nintendo z depositphotos
Mężczyzna grający na konsoli Nintendo z depositphotos
Kamil Zarzycki
04.07.2018 20:11, aktualizacja: 05.07.2018 17:17

Nie trzeba było długo czekać, aż Nintendo i Microsoft staną się solidnym duetem w branży gier – parą najlepszych przyjaciół, którzy spędzają razem czas, grając przy tym na nosie samotnemu Sony. Zaktualizowana wersja Minecrafta dla konsoli Nintendo Switch pozwala na grę na różnych platformach dzięki Xboksowi One, ale nie jest to jedyna rzecz, która wskazuje jak silna jest relacja między obiema firmami. Kolejnym symbolicznym wydarzeniem zacieśniającym więzi ma być wydanie nowych wersji konsoli Nintendo 2DS XL, a edycja najbardziej zwracająca na siebie uwagę powstała przy współpracy studia Mojang oraz Nintendo.

350248736330573761

2 sierpnia swoją premierę będzie miała nowa wersja konsoli nawiązująca swoim wyglądem do najpopularniejszej gry wydanej przez Mojang, czyli Minecrafta. Jak widać na poniższym zdjęciu udostępnionym przez japońską firmę, obudowa będzie pokryta wypukłą teksturą, dzięki czemu właściciel nowego Nintendo 2DS XL będzie mógł wręcz poczuć podobiznę jednej z postaci pojawiających się w grze. Według mnie, niektórym użytkownikom takie rozwiązanie mogłoby wydawać się niewygodne, lecz zagorzałym fanom z pewnością nie będzie to przeszkadzać. Cena tej wersji będzie nieco wyższa od pozostałych edycji, ponieważ ma wynosić niecałe 17 tysięcy jenów, czyli około 580 złotych.

350248736330704833

Przed wydaniem Minecraftowej edycji, czyli 19 lipca, premierę będą miały pozostałe dwa z trzech nowych motywów. Pierwszym motywem, na którym wzorowana będzie nowa konsola, jest gra Animal Crossing: New Leaf. Ta wersja Nintendo 2DS XL jako jedyna otrzymała oficjalne potwierdzenie ze strony Nintendo na temat europejskiej premiery, która odbędzie się 20 lipca. Konsola będzie zawierać także preinstalowaną kopię gry Animal Crossing: New Leaf, która umożliwi graczom użycie figurek z serii amiibo. Jeżeli natomiast nie jesteś fanem żadnej z tych gier, Nintendo prezentuje inne, optymalne rozwiązanie w sprawie wzornictwa konsoli. Czarna wersja 2DS XL z czerwonymi detalami dostępna będzie w zestawie z grą Mario Kart 7. Cena każdej z nich wynosić będzie prawie 16 tysięcy jenów, co w przeliczeniu na polskie złotówki daje nam 550 złotych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z tego całego wydarzenia można wywnioskować, iż przyjaźń między Nintendo oraz Microsoftem rozkwita w najlepsze. Z uwagą będziemy obserwować kolejne projekty tworzone przy współpracy tych firm. Można też zastanowić się, czy pod przykrywką premiery nowych konsol Nintendo 2DS XL z zaskakującą edycją Minecraft, producenci nie dają firmie Sony pstryczka w nos?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)