Nowe Zenfony ASUS-a: Zoom z pojemną baterią i AR z trzema aparatami #CES2017

Nowe Zenfony ASUS-a: Zoom z pojemną baterią i AR z trzema aparatami #CES2017

Nowe Zenfony ASUS-a: Zoom z pojemną baterią i AR z trzema aparatami #CES2017
04.01.2017 21:53, aktualizacja: 04.01.2017 22:06

Mimo że ASUS od lat prezentuje świetnie smartfony, to wciąż raczej rzadko wymienia się go w pierwszej lidze producentów urządzeń ten klasy. Właśnie zakończyła się konferencja prasowa ASUS-a na targach CES, na której zaprezentowano nowe smartfony, których wyjątkowość ma tkwić w kamerach.

ZenFone 3 Zoom

Obraz

Tym, co najbardziej rzuca się w oczy są oczywiście dwa aparaty. Smartfon jest następcą zaprezentowanego po raz pierwszy podczas targów IFA w 2015 roku smartfonu ASUS ZenFone Zoom. Jak nietrudno się domyślić, najważniejszym argumentem sprzedażowym jest tu 2,3-krotny zoom optyczny. Co ciekawe, w pierwszej odsłonie dostępny był zoom 3-krotny. Zlokalizowanie obok siebie obiektywy o przysłonie f/1.7 pozwalają robić zdjęcia o rozdzielczości 12 MP.

Nowy ZenFone 3 Zoom ma w rękawie jeszcze jednego asa – baterię o pojemności 5000 mAh. Przy ekranie o wielkości 5,5 cala taka wielkość powinna pozwolić nawet na 4 dni intensywnego użytkowania. Wyświetlacz ma rozdzielczość 1080p. W urządzeniu zastosowano procesor Snapdragon 625. Na resztę szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej musimy poczekać, urządzenie ma trafić do sprzedaży w lutym.

Zenfone AR

Obraz

Zoom stanowił jednak zaledwie przedsmak przed bardziej spektakularną premierą na dzisiejszej konferencji ASUS-a, a mianowicie smartfonem Zenfone AR. Ma to być pierwsze tak zaawansowane urządzenie mobilne przystosowane do obsługi rozszerzonej rzeczywistości. Będzie ono oferowało zarówno obsługę Project Tango, jak i Google Daydream.

A do zabaw z rzeczywistością potrzeba oczywiście odpowiedniej wydajności. Zenfone AR został wyposażony w Snapdragona 821 oraz 6 GB RAM-u. Na urządzeniu zostanie preinstalowany Android 7.0. Wyświetlacz ma przekątną o długości 5,7 cala i rozdzielczość 1440×2560 pikseli. Największe wrażenie robi jednak nie to, co znajduje się z przodu, a na tylnej części obudowy.

A znajdziemy tam system aż trzech aparatów. Główna kamera ma rozdzielczość 23 megapikseli. Uzupełnia ją kamera o zastosowaniach znanych z innych smartfonów wyposażonych w dwa aparaty: służy ona ro zbierania informacji o głębi. Trzecia kamera ma zaś za zadanie śledzić ruch. To właśnie w ten sposób uzupełniające się trio ma sobie na tyle skutecznie poradzić z rozpoznawaniem otoczenia, aby Zenfone AR miał świetnie poradzić sobie zarówno z Tango, jak i Daydream.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)