Nowe życie przeglądarki z systemu BeOS

Grzegorz Niemirowski

04.03.2010 20:21, aktual.: 04.03.2010 23:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

System operacyjny BeOS był wyposażony w prostą przeglądarkę internetową o nazwie NetPositive, lub też w skrócie Net+. Jak na obecne standardy była bardzo prosta i umożliwiała tylko wyświetlanie prostych stron HTML. Dla systemu Haiku, mającego być zamiennikiem BeOSa, powstaje przeglądarka WebPositive, następca NetPositive.

Nowa aplikacja powstaje na bazie eksperymentalnej przeglądarki HaikuLauncher, z której wzięto jedynie powłokę. Silnikiem renderującym w WebPositive jest popularny WebKit. Choć przeglądarka jest na bardzo wczesnym stadium rozwoju to postęp prac jest znaczny. Ostatnio dodano m.in. płynne przewijanie, dopełnianie adresów, przycisk stop, obsługę ikonek ulubionych a także nowe skróty klawiszowe i gesty myszy. Ponadto usunięto sporo błędów i zwiększono szybkość działania przeglądarki.

Choć jeszcze wiele zostało do zrobienia, przeglądarka WebPositive działa już dosyć dobrze. W niedługim czasie planowane jest dodanie obsługi tagów audio/video wyspecyfikowanych w standardzie HTML5.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)