Nowoczesne rowery LeEco mają przyciągnąć preinstalowanym Androidem #CES2017

Nowoczesne rowery LeEco mają przyciągnąć preinstalowanym Androidem #CES2017

Nowoczesne rowery LeEco mają przyciągnąć preinstalowanym Androidem #CES2017
05.01.2017 15:05

Jakie cechy powinien mieć nowoczesny rower? Cykliści, którzy jeżdżą częściej niż raz w miesiącu, z pewnością wymienioną masę cech, które sprawiają, że jazda na rowerze staje się po prostu lepsza. Chiński producent LeEco, tworzący telewizory, smartfony, a także rowery, zauważył, że nowoczesnym rowerom brakuje jednego ważnego elementu – Androida.

Samochody z Androidem nie wzbudzają już takiej sensacji, a patrząc na plany koncernu Fiat Chrysler, niedługo staną się niemal czymś normalnym, jak chociażby telewizory z Android TV. Skoro system Google trafia do samochodów, to przecież można by go zastosować w innych środkach transportu, w tym także w rowerach. Na targach CES pokazane zostały nowoczesne rowery, który zostały wyposażone w komputery z zainstalowanym Androidem.

Obraz

Firma LeEco zdecydowała się na odpowiednio zmodyfikowany system – BikeOS, który został oparty na Androidzie 6.0 Marshmallow. Znalazł się on na urządzeniu, które przypomina tablet. W środku umieszczono procesor Snapdragon 410, a więc układ znany ze smartfonów czy tabletów, nie zabrakło modułu LTE czy GPS. Urządzenie posiada 4-calowy, dotykowy wyświetlacz i potrafi gromadzić dane o prędkości, przebytym dystansie czy śledzić trasę jaką pokonaliśmy. Ponadto po połączeniu się z urządzeniami wearables, do statystyk będziemy mogli dołączyć chociażby nasz puls.

Wspomnianą funkcjonalność oferują przecież komputery stosowane w zwykłych rowerach. Czym więc chce się wyróżnić LeEco? Producent wspomina, że użytkownicy jego rowerów otrzymają chociażby możliwość komunikowania się między sobą, z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego komunikatora. Kolejną opcją jest możliwość odtwarzania muzyki. Tutaj do wyboru mamy lokalne pliki, muzykę online, a także radio FM. Nie zabrakło złącza minijack do podłączenia słuchawek.

Do stworzenia rowerów użyto materiałów wysokiej klasy, w tym włókna węglowego, które powinno pozytywnie wpłynąć na wytrzymałość i lekkość konstrukcji. Nie zostały jeszcze podane ceny, ale raczej nie będą niskie. Dowiedzieliśmy się tylko, że premiera przewidziana jest na drugi kwartał tego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)