Nowoczesne rowery LeEco mają przyciągnąć preinstalowanym Androidem #CES2017

Strona głównaNowoczesne rowery LeEco mają przyciągnąć preinstalowanym Androidem #CES2017
05.01.2017 15:05
Nowoczesne rowery LeEco mają przyciągnąć preinstalowanym Androidem #CES2017

Jakie cechy powinien mieć nowoczesny rower? Cykliści, którzy jeżdżą częściej niż raz w miesiącu, z pewnością wymienioną masę cech, które sprawiają, że jazda na rowerze staje się po prostu lepsza. Chiński producent LeEco, tworzący telewizory, smartfony, a także rowery, zauważył, że nowoczesnym rowerom brakuje jednego ważnego elementu – Androida.

Samochody z Androidem nie wzbudzają już takiej sensacji, a patrząc na plany koncernu Fiat Chrysler, niedługo staną się niemal czymś normalnym, jak chociażby telewizory z Android TV. Skoro system Google trafia do samochodów, to przecież można by go zastosować w innych środkach transportu, w tym także w rowerach. Na targach CES pokazane zostały nowoczesne rowery, który zostały wyposażone w komputery z zainstalowanym Androidem.

350193145696511937

Firma LeEco zdecydowała się na odpowiednio zmodyfikowany system – BikeOS, który został oparty na Androidzie 6.0 Marshmallow. Znalazł się on na urządzeniu, które przypomina tablet. W środku umieszczono procesor Snapdragon 410, a więc układ znany ze smartfonów czy tabletów, nie zabrakło modułu LTE czy GPS. Urządzenie posiada 4-calowy, dotykowy wyświetlacz i potrafi gromadzić dane o prędkości, przebytym dystansie czy śledzić trasę jaką pokonaliśmy. Ponadto po połączeniu się z urządzeniami wearables, do statystyk będziemy mogli dołączyć chociażby nasz puls.

Wspomnianą funkcjonalność oferują przecież komputery stosowane w zwykłych rowerach. Czym więc chce się wyróżnić LeEco? Producent wspomina, że użytkownicy jego rowerów otrzymają chociażby możliwość komunikowania się między sobą, z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego komunikatora. Kolejną opcją jest możliwość odtwarzania muzyki. Tutaj do wyboru mamy lokalne pliki, muzykę online, a także radio FM. Nie zabrakło złącza minijack do podłączenia słuchawek.

Do stworzenia rowerów użyto materiałów wysokiej klasy, w tym włókna węglowego, które powinno pozytywnie wpłynąć na wytrzymałość i lekkość konstrukcji. Nie zostały jeszcze podane ceny, ale raczej nie będą niskie. Dowiedzieliśmy się tylko, że premiera przewidziana jest na drugi kwartał tego roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)